Niedziela Miłosierdzia – 7 kwietnia

 

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – przed ołtarzem składamy skarbonki „Jałmużna Postna”. Dziękujemy zwłaszcza dzieciom, ale także młodzieży i dorosłym za ten dar serca dla potrzebujących.

1. Taca w Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie wyniosła 2.618 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom!

2. Jutro w poniedziałek – 8 kwietnia liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Tego dnia uroczyste rozpoczęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na mszy świętej o g. 18.00. Bardzo zachęcamy do podjęcia tego dzieła modlitwy za dziecko nienarodzone. Stosowne blankiety są wyłożone z tyłu kościoła (wytłumaczyć pokazując blankiet…). Składka tego dnia jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Jesteśmy też zaproszeni na odpust do Sanktuarium Życia w kościele na ul. Lisa Witalisa na Os. Poetów. Suma o g. 18.30.

3. We wtorek – wyznaczony przez Arcypasterza – dzień wspomnienia bł. Natalii Tułasiewicz w ramach Roku Wiary. Program uroczystości: g. 17.30 – nowenna za wstawiennictwem Błogosławionej i wybrane teksty z Jej „Dziennika”. o g. 18.00 – uroczysta Eucharystia z udziałem proboszczów dekanatu i zaproszonych kapłanów i Gości: Uniwersytetu, Katedry Polonistyki, Wydziału Teologicznego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców, Szkół im. bł. Natalii i związanych z Nią, Rodziny Błogosławionej. Po zakończonej mszy świętej przejdziemy do miejsca zamieszkania (ul. Śniadeckich 30) i odmówimy tam Litanię do bł. Natalii Tułasiewicz. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na tę uroczystość. Niech nie zabraknie dzieci, młodzieży i nikogo z dorosłych. Bardzo proszę o udział członków wszystkich grup duszpasterskich. W procesji pójdą też nasze sztandary. Parafian proszę o zaproszenie swych Rodzin i Przyjaciół.

4. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. A po wieczornej mszy świętej spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.

5. W czwartek od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o g. 17.30 nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

6. W piątek msza święta o uwolnienie i uzdrowienie o g. 18.00. Potem katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

7. Za tydzień Marsz dla Życia z Placu Wolności do Katedry. Szczegóły na plakacie… Można tez przyłączyć się do akcji charytatywnej „Pieluszka dla Maluszka” i przynieść na Plac Mickiewicza paczki pieluszek, by wspomóc rodziny w trudnej sytuacji materialnej.

8. W następną niedzielę – 14 kwietnia rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zapraszamy Parafian do głośnego czytania Pisma Świętego w kościele. W poniedziałek od g. 17.30, a od wtorku do soboty pół godziny po wieczornej Eucharystii. Tym razem czytamy Listy Apostolskie i Apokalipsę. Zapisy od dziś w zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. W nim: misja Miłosierdzia, o papieżu Franciszku, o rodzinach, którym odebrano dzieci.

10. Jest jeszcze wielkanocny numer „Michaela”, a w nim: słowo ks. proboszcza, Opowiadanie świętej jaskini, Herb papieża Franciszka, Demon południa i inne ciekawe artykuły i zdjęcia.

11. Dziś zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

12. Za tydzień będziemy zbierać podpisy wsparcia dla Europejskiej Inicjatywy Europejskiej „Jeden z Nas”. Potrzeba miliona podpisów w całej unii, by zablokować możliwość finansowania z budżetu unii aborcji i eksperymentów na embrionach ludzkich. Konieczny Pesel.

13. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby materialne naszej parafii. Mamy dług związany z budową nowej chrzcielnicy. Jeśli ktoś może wspomóc naszą inwestycję – bardzo prosimy.

 

Ogłoszone przez