Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Ogłoszenia parafialne 31 marca 2013

 

 

 

 

 

1. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte jak w każdą niedzielę (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00). Taca tego dnia na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego każdego dnia przed wieczorną Eucharystią.

3. W środę o g.17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. A po wieczornej mszy świętej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie.

4. W I czwartek miesiąca od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o g.17.30 nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

5. W piątek z racji oktawy Świąt Wielkiej Nocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Okazja do spowiedzi świętej w I – Piątek od. g. 17.00.

6. W I – Sobotę godz. 11.00 nabożeństwo fatimskie do Niepokalanego Serca Maryi. A o g. 12.00 msza święta za wstawiennictwem błogosławionych: Jana Pawła II, Natalii i Ks. Mariana.

7. Bogu niech będą dzięki za tych Parafian, którzy wsparli Ubogich z naszej wspólnoty: ofiarami pieniężnymi do skarbony św. Antoniego i przez złożenie do kosza produktów spożywczych.

8. Bardzo jesteśmy wdzięczni za złożoną daninę diecezjalną. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność. Kto jeszcze tego nie uczynił proszę o zabranie kopert (są wyłożone z tyłu kościoła).

9. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dziękujemy za wsparcie przez ofiary przesłane na konto parafialne i szczególne podziękowanie Rodzinie, która ofiarowała rzutnik multimedialny na potrzeby parafii. „Bóg zapłać”.

10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia. Po mszy św. o g. 9.00 spotkanie Żywego Różańca. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

11. Wydanie świąteczne „Przewodnika Katolickiego” z filmem o św. Joannie Beretcie Molli. Także dużo tekstów o papieżu Franciszku. Zachęcamy!

12. W poniedziałek – 8 kwietnia liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia uroczyste rozpoczęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na mszy świętej o g. 18.00. Stosowne blankiety są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Bardzo zachęcamy do tej formy Obrony Życia: Bóg duchowo przydziela nam poczęte dziecko, my się modlimy do Bożego Narodzenia codziennie dziesiątką Różańca Świętego, aby dziecko było otoczone miłością…

13. We wtorek – 9 kwietnia rocznica urodzin bł. Natalii Tułasiewicz. Ksiądz Arcybiskup wyznaczył ten dzień w Roku Wiary na miejsce, gdzie Parafianie, Poznaniacy i mieszkańcy całej Archidiecezji mogą uzyskać odpust zupełny. Uroczysta Eucharystia w następny wtorek o g. 18.00 pod przewodnictwem ks. Trojana Marchwiaka – duszpasterza nauczycieli naszej Archidiecezji. Zapraszamy m. in.: władze UAM-u, Zespół Szkół im. Natalii Tułasiewicz z ul. Mińskiej, Stowarzyszenie Wychowawców Katolickich, proboszczów naszego dekanatu i innych. Bardzo proszę o zaproszenie swych rodzin i przyjaciół. Od dziś można rozpocząć nowennę za wstawiennictwem bł. Natalii. Tekst nowenny wyłożyliśmy na stoliku z tyłu kościoła.

14. W wielkanocnym „Michaelu”: słowo ks. proboszcza, Opowiadanie świętej jaskini, Herb papieża Franciszka, Demon południa i inne ciekawe artykuły i zdjęcia.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Bronisława Boczkowska z ul. Śniadeckich – lat 93;

+Witold Frąckowiak ul. Parkowej – lat 58;

+ Waldemar Grześkowiak ul. Śniadeckich – lat 56;

+ Andrzej Rogoziński, ul. Bukowska 11a/18 – lat 50.

Wieczny odpoczynek…

 

strona internetowa naszej parafii: www.swietymichalarchaniol.pl

 

Ogłoszone przez