Ogłoszenia – 1 grudnia 2013

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „ Wierzę w Syna Bożego”. Bardzo dziękuję p. Barbarze za wyhaftowanie – jak co roku – hasła.

2. Zaczynamy Adwent – radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa. Pragniemy przygotować się do tego faktu jak najlepiej. Tradycją wielowiekową jest udział w roratach – mszy świętej wyczekującej razem z Maryją na Zbawiciela. (Po burzliwej dyskusji na Radzie Duszpasterskiej) zapraszamy młodzież i dorosłych na roraty o g. 6.15 – rano. Kazania o Eucharystii wygłosi ks. Adam Zastanówmy się – może warto w tym roku być codziennie na roratach. To co dużo kosztuje – smakuje najwyborniej. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 18.00. W piątek – podobno – do naszych dzieci ma przyjść św. Mikołaj. Zobaczymy… Z przodu kościoła wyłożyliśmy „Małego Gościa Niedzielnego” z lampionem na roraty (4 zł).

3. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. We wtorek spotkanie klas pierwszych gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta i spotkanie w grupach.

5. W środę nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji próśb i podz

6. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I – Komunii Świętej.

7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na mszę świętą z charyzmatyczna modlitwą o uzdrowienie w środę – 4 grudnia o g. 19.00.

8. W I – Czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00, o g. 17.30 – nowenna do naszych Bł: Natalii i ks. Mariana, a po wieczornej Eucharystii spotkanie Zespołu Caritas na probostwie.

9. Od czwartku do niedzieli będzie można nabywać poświecony miód św. Ambrożego. Dochód jest przeznaczony na dzieła Caritas.

10. W I – Piątek miesiąca spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych od g. 16.00 – 18.00.

11. W piątek o g. 17.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

12. Odwiedziny chorych: ks. Prob. i ks. Adam w piątek , a ks. Jerzy w sobotę (od g. 9.00).

13. W sobotę o g. 10.00 i 11.00 – spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi a o g. 16.00 msza św. z poświęceniem medalików. Zapraszamy dzieci z Rodzicami i Bliskimi.

14. Za tydzień w niedzielę ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Usłyszymy świadectwo osoby przemienionej przez Jezusa i bardzo zachęcamy do obejrzenia dwóch filmów Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego: w sobotę – „Ostatnie Wezwanie”, główną bohaterka jest Matka Boża ukazana przez perspektywę objawień w Madugorje, a w niedzielę „Ja Jestem” przejmujący obraz o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii (obydwie projekcje w kościele po mszy świętej wieczornej. Początek – g. 19.00).

15. Opłatki wigilijne można nabywać od dzisiaj po mszach św. w przedsionku kościoła a w dni powszednie również w biurze parafialnym i w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że nikt nie został upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach. W przedsionku kościoła można nabyć świecę wigilijną CARITAS: duża – 12 zł, mała 6 zł i kartki świąteczne – bardzo ładne i z treścią religijną.

16. Przed Bożym Narodzeniem wielu z nas pragnie okazać serce potrzebującym. Za tydzień wystawimy choinkę z adresami osób, którym będzie można przygotować konkretną paczkę. Dziś wystawiamy „Tytkę Charytatywną”. Można ją zabrać do domu i napełnić artykułami spożywczymi, które nasza Caritas przekaże potrzebującym. Napełnione tytki można przynosić do kościoła w okolicach codziennej mszy świętej. Gdy ktoś poda swe dane (wpis na tytce) przekażemy je do Caritas Archidiecezji i weźmie udział w losowaniu 2-osobowej pielgrzymki do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

17. Zbiórka na Filipiny wyniosła 2.780 zł. „Bóg zapłać” wszystkim za hojność.

18. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zmarła nasza Parafianka: Krystyna Ryszewska lat 84 z ul. Grottgera. Wieczny…

 

Ogłoszone przez