Ogłoszenia – 15 grudnia 2013

1. W poniedziałek w kaplicy seminaryjnej nasz praktykant kleryk Mariusz Heymann z rak ks. biskupa Grzegorza Balcerka przyjmie święcenia diakonatu. Życząc klerykowi Mariuszowi Bożego błogosławieństwa pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o g. 18.00 dla dzieci, a rankiem – o g. 6.15 – dla młodzieży i dorosłych (także w sobotę). Bardzo się cieszymy tymi, którzy przychodzą. Zapraszamy…

3. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. Spotkanie klas trzecich gimnazjum przed Bierzmowaniem: dla dziewcząt w poniedziałek: g. 18.00 – msza święta i spotkanie w grupach a dla chłopców we wtorek: msza o 18.00 a potem spotkanie w grupach.

5. W środę nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji próśb i podziękowań. Po wieczornej mszy w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiarę na potrzeby Radia Maryja a następnie Koło Przyjaciół Radia Maryja ma spotkanie w sali św. Franciszka nt. rocznicy powstania Radia.

6. Po wieczornej mszy w środę spotyka się także Odnowa w Duchu Świętym.

7. Również w środę po wieczornej mszy św. spotkanie zelatorów Żywego Różańca.

8. W czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00,o g. 17.30 -nowenna do Bł. Natalii i ks. Mariana. Po wieczornej mszy spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w bibliotece nt. Pierwszeństwo etyki przed techniką.

9. W piątek od g.11.00 odwiedzimy z sakramentami tylko tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie co miesiąc z Komunią Św. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w biurze.

10. W piątek spowiedź Adwentowa: rano od 9.00 do 10.30 a popołudniu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.30 oraz wieczorem od 19.00 do 20.00.

11. Opłatki wigilijne można nabywać po mszach św. w przedsionku kościoła a w dni powszednie również w biurze parafialnym i w zakrystii. (Jednocześnie informujemy, że nikt nie został upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach). Włączamy się też w „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” nabywając świecę, CARITAS: dużą – ofiara 12 zł, mała – 6 zł. Są też kartki świąteczne oraz płyta z muzyką Bożonarodzeniową w cenie 10zl.

12. Na naszej choince są jeszcze serduszka i gwiazdki z wypisanymi danymi osób potrzebujących. Można je zabrać i przygotować dla nich świąteczną paczkę. Serdecznie zachęcamy. Można również do kosza składać produkty żywnościowe, aby wesprzeć najbiedniejszych. Ofiary pieniężne można składać do skarbony św. Antoniego. Dary żywnościowe składamy do piątku 20 grudnia.

13. Wspólnota Królowej Pokoju zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach: 28 czerwca do 11 lipca 2014 roku (wyjazd sobota wieczór, powrót w piątek wieczorem). Szczegóły i zapisy w zakrystii. Opiekunem duchowym będzie ks. Adam Sczaniecki.

14. Zbiórka w ubiegłą niedzielę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie wyniosła 1370 zł.

15. W następną niedzielę zbiórka do puszek na inwestycje parafialne. Po dokonaniu oględzin wszystkich obiektów Rada Ekonomiczna sugeruje by najbliższą inwestycją było odnowienie górnej zakrystii z wymianą okien, podłogi i wybudowaniem w niej toalety. Przypominamy, ze do końca roku można uzyskać podstawę do odliczenia od podatku za bieżący rok podatkowy, przelewając określoną sumę na parafialne konto bankowe. Niezbędny jest dopisek: „darowizna na cele Kultu Religijnego”, albo „darowizna na cele statutowe Kościoła Katolickiego” lub „darowizna na Kościół”. (Konto parafii: BANK PEKAO SA III O. W POZNANIU 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219).

16. Polecamy „Przewodniku Katolicki”

17. Zmarły nasz Parafianin: + śp. Stanisław Smugowski z ul. Matejki – lat 59. Wieczny…

 

Ogłoszone przez