Ogłoszenia – 15 września 2013

 

1. Przed nami Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na Skale”. Módlmy się za dzieci i młodzież i ich rodziców i wychowawców.

2. Pielgrzymka chorych, starszych, niepełnosprawnych do Gostynia – wyjazd w poniedziałek o g. 8.00 sprzed kościoła.

3. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. Kto z młodzieży i dorosłych chciałby pomóc w tworzeniu parafialnej strony internetowej zapraszamy na spotkanie we wtorek po mszy św. wieczornej – g. 18.45.

5. W środę przypadają imieniny naszego Arcypasterza. Msza święta w Katedrze w Jego intencji o g. 10.00.

6. W środę – nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

7. W środę przypada uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Zapraszamy na mszę świętą o g. 18.00 całą młodzież. Po wieczornej Eucharystii spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej z klas: I, II i III. Równolegle spotkanie dla rodziców młodzieży gimnazjalnej. Zapraszamy.

8. W środę po wieczornej mszy świętej w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby Radia Maryja a następnie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza serdecznie na spotkanie do sali św. Franciszka. Temat rozważań: „Odpusty jako miłosierdzie Boże wobec żywych i umarłych” w opracowaniu ks. Zdzisława Pałubickiego.

9. W czwartek adoracja w ciszy od godz. 15.00 a następnie nowenna do naszych błogosławionych o godz. 17.30.

10. W czwartek na mszę świętą wieczorną zapraszamy rodziców dzieci ze szkoły podstawowej (z wyjątkiem rodziców dzieci klas III). Po wieczornej Eucharystii nauka dla nich.

11. W czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Temat rozważań: „Chrześcijańskie wychowanie do pokoju”. Zapraszamy także sympatyków.

12. W piątek po wieczornej mszy świętej spotkanie rady Ekonomicznej na probostwie.

13. W piątek rozpoczyna się Archidiecezjalne Święto Młodzieży u Stanisława Kostki na Winiarach. Wyjazd naszej młodzieży sprzed kościoła o g. 19.00. W programie modlitwa z kanonami z Taize i Eucharystia. Udajemy się tramwajem (ks. Adam).

14. W sobotę II część Święta Młodych w Katedrze. Wyjazd także sprzed kościoła o g. 8.45. Zabieramy bilety tramwajowe. Program w gablocie.

15. W następną niedzielę odpust w parafii Im Maryi na Smochowicach – suma o g. 12.15.

16. Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy: 11-12 października (piątek i sobota), 170 zł ( obiad + kolacja, śniadanie + obiad), Po drodze: św. Józef w Kaliszu i Gidle. Zapisy w zakrystii.

17. Rozpoczynamy katechezę uzupełniającą do Sakramentu Bierzmowania. Dorosłych, którzy nie przyjęli tego Sakramentu prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w biurze.

18. Dziś zbiórka do puszek KUL, WT UAM-u i Szk. Kat. Tydzień temu zbiórka na Caritas Archidiecezjalną wyniosła 5.109 zł. Ks. Dyrektor bardzo dziękuje za hojność.

19. Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje parafialne.

 

Zmarli nasi Parafianie +Arkadiusz Cygan lat 40 z ul. Skrytej, + Andrzej Owczarzak lat 62 z ul. Śniadeckich, + Krystyna Basa lat 63 z ul. Grottgera, + Kazimiera Szymandera lat 90 z ul. Grottgera. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez