Ogłoszenia – 16 lutego 2014

1. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

2. We wtorek spotkanie dla gimnazjalistów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie wspólne dla klas I, II i III: o g. 18.00 – msza święta i nauka w kościele.

3. W środę o g. 17.30 Nowenna do Matki Bożej i msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań.

4. W środę po wieczornej mszy świętej w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja, a potem Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie do sali św. Franciszka.

5. W środę u o. Karmelitów kolejny dzień nowenny przed koronacją wizerunku św. Józefa. Na g. 18.00 zaproszeni są członkowie Odnowy w Duchu Świętym. W tym nasza Grupa: „Michael”.

6. W czwartek adoracja w ciszy od g 15.00. O g. 17.30 nowenna do Bł: Natalii i ks. Mariana.

7. W czwartek po wieczornej Eucharystii Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na spotkanie do biblioteki parafialnej. Temat: „ Człowieczeństwo Chrystusa jako wzór do naśladowania”.

8. Ks. Arcybiskup z okazji uroczystości „Katedry świętego Piotra” serdecznie zaprasza świat nauki: Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Pracowników Naukowych na Nieszpory z okolicznościową homilią do Bazyliki Archikatedralnej w piątek – 21 lutego na g. 18.30. Stosowne zaproszenia do odbioru w zakrystii.

9. W sobotę kolęda dodatkowa (prosimy o zgłoszenia po mszy świętej w zakrystii, w biurze parafialnym lub telefonicznie 61, 8662466).

10. Zbiórka do puszek na „Radio Emaus” tydzień temu wyniosła 800 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

11. Przewodnik Katolicki: główny temat – wskazania papieża Franciszka dla wierzących w Polsce. Warto przeczytać. Ponadto porady psychologa o radzeniu sobie z emocjami nastolatków.

12. Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje parafialne.

13. Nasz Kapelan ks. Jerzy Pioch – z powodów zdrowotnych – przechodzi z dniem 1 marca do sióstr Elżbietanek w Pokrzywnie. Pożegnamy go w następną niedzielę – szczególnie na mszy świętej o g. 12.00.

14. Od środy duszpasterzuje u nas ks. Kanonik Janusz Buduj. Pochodzi z Rawicza. Świecenia kapłańskie przyjął w 1989 roku. Jego zadaniem jest opieka nad chorymi w szpitalu przy ul. Grunwaldzkiej, a także wsparcie działań duszpasterskich w naszej wspólnocie. Życzymy Tobie – Księże Januszu – potrzebnych darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej: i w szpitalu i u nas.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Marianna Grunowska z ul. Śniadeckich – lat 91, + Barbara Ratajczak z ul. Grunwaldzkiej – lat 93, + Andrzej Kupidura z ul. Głogowskiej – lat 83, + Czesława Poznańska z ul. Kossaka – lat 89, + Helena Falkiewicz z ul. Kossaka – lat 87. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez