Ogłoszenia – 2 marca 2014

1. Bardzo, bardzo dziękuję Tym, którzy w ostatni piątek modlili się i pościli w intencji Ukrainy. Boże, błogosław narodowi ukraińskiemu!

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Kochająca matka zawsze trzeźwa”.

3. Prosimy Parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczenie ich na terenie parafii w dniach od 3 – 6 marca (od poniedziałku do czwartku). Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko co można było podłączyć do prądu. Ta akcja Caritas „Przekaż ciepło” wspiera ogrzanie mieszkań potrzebującym w czasie zimy. Zachęcamy

4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

5. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w kolejnych „Debatach Poznańskich” w poniedziałek – 3 marca o g. 19.00 w hotelu „Bazar”. Temat debaty: „ Po co komu cierpienie?”. Gośćmi spotkania będą: dr Anna Jakrzewska – Sawińska, Krzysztof Ziemiec, prof. Jacek Łuczak.

6. We wtorek święto św. Kazimierza. Klasy pierwsze gimnazjum mają spotkanie przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie w grupach.

7. W Środę Popielcową msze św. g.7.30, 9.00, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Tego dnia osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie rozpoczęły 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego (jeden posiłek do syta i dwa skromne posiłki w ciągu dnia). Wszystkich zaś tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Jest prośba naszych biskupów, by post ścisły w Środę Popielcową ofiarować w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej.

8. W środę nie ma nowenny i spotkania Odnowy w Duchu Świętym.

9. W I – Czwartek adoracja w ciszy od g 15.00. O g. 17.30 nowenna do Bł: Natalii i ks. Mariana. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Rady Ekonomicznej.

10. W piątek ks. Proboszcz i ks. Adam odwiedzą chorych: rozpoczną o g. 9.00.

11. W I – Piątek miesiąca spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych od g. 16.00 – 18.00.

12. W piątek DROGA KRZYŻOWA: dla dzieci o g. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych po mszy świętej wieczornej (poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja).

13. W piątek po drodze krzyżowej spotkanie Zespołu Caritas na probostwie.

14. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu i GORZKIE ŻALE o g. 15.40. Wcześniej o g. 15.00 msza święta bez kazania. Kazania Pasyjne wygłosi Rektor naszego Seminarium Duchownego – ks. Paweł Wygralak.

15. Przewodnik Katolicki: O ludziach, którzy odchodzą od Pana Boga, ale potrafią się zastanowić i wrócić; O żołnierzach wyklętych; O Ukrainie, a także o medalach dla Pana Boga zdobytych w Soczi przez Polaków.

16. Zbiórka do puszek na inwestycje parafialne wyniosła 1.950 zł. Na konto parafialne wpłynęło 350 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom!

17. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

18. Już dziś zapowiadamy mszę świętą o uzdrowienie, którą będzie sprawował o. Józef Witko. Zapraszamy w czwartek – 13 marca na g. 19.00.

 

Zmarł nasz Parafianin: + Waldemar Gostyński – lat 54, z ul. Grottgera. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez