Ogłoszenia – 20 kwietnia 2014

1. Codziennie przed wieczorną Eucharystią nowenna do Miłosierdzia Bożego (g. 17.40)

2. We wtorek spotkanie kl. III gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza św. i spotkanie z ks. Adamem

3. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań.

4. W środę po wieczornej Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

5. W czwartek Koło Towarzystwa Czytelni Ludowych im. ks. prał. Ludwika Bielerzewskiego zaprasza po mszy św. wieczornej na spotkanie do auli bł. Jana Pawła II. Będzie wyświetlony film: „ 9 dni, które zmieniły świat”, powstały z wdzięczności za życie Jana Pawła II i odważne świadectwo polskiego narodu (g. 18.45).

6. W piątek o g. 18.00 msza święta o uwolnienie i uzdrowienie. Po mszy świętej adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

7. W piątek – z racji oktawy wielkanocnej – nie ma postu.

8. W sobotę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nasze parafialne czuwanie przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. Do g. 20 – adoracja w ciszy, a potem prowadzona do g. 21.30. O g. 21.30 msza święta z podziękowaniem za dar kanonizacji naszego wielkiego Rodaka. Zapraszamy.

9. Także w sobotę koncert Placido Domingo z okazji kanonizacji Jana Pawła II a również inauguracji obchodów jubileuszu 1050 lecia chrztu polski. Wszystko na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Bilety można nabyć przez internet i w kasach Teatru Muzycznego. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia oraz zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

11. Bardzo dziękujemy Parafianom za złożoną daninę diecezjalną. Bardzo prosimy o ofiarność Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.

12. Pragnę wyrazić wdzięczność za dary na rzecz potrzebujących: produkty spożywcze przekazane w tytkach i ofiary wrzucone do skarbony św. Antoniego ( w Wielkim Poście wpłynęło 1.515 zł). „Bóg zapłać” Wszystkim Ofiarodawcom.

13. Bardzo, bardzo dziękuję z ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy tydzień temu 1.210 zł.

14. W „Przewodniku Katolickim”: książka „Miłość jest piękna” pamiątka kanonizacji z tekstami Bł. Jana Pawła II, a także tekst ks. o papieżu Janie XXIII w którym jest mowa o naszym kan. Marianie Siedlaczku wyświęconym przez abpa Roncalliego późniejszego papieża. Jest też zdjęcie ze święceń kapłańskich z 6 lipca 1952 roku. W naszej archidiecezji ks. Kanonik jest jedynym żyjącym kapłanem wyświęconym przez papieża Jana XXII. Księże Kanoniku – cieszymy się, Bogu dziękujemy oraz życzymy długiej i owocnej posługi w naszej parafii.

15. Ksiądz Proboszcz w najbliższy czwartek udaje się autokarową pielgrzymką do Rzymu na kanonizację papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Życzymy wszystkim Pielgrzymom naszej parafii potrzebnych Łask Bożych, wielkich duchowych przeżyć i szczęśliwego powrotu do domu.

 

 

 

Zmarli nasi Parafianie: + Aleksandra Śliwińska z ul. Grottgera – lat 87, + Daniel Stawiński z ul. Grottgera – lat 75. Wieczny odpoczynek…

 

 

Ogłoszone przez