Ogłoszenia – 20 października 2013

1. Bardzo, bardzo dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za przygotowanie i zorganizowanie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Niech Bóg nagrodzi za poświęcony czas i ofiarowanie nam swoich talentów.

2. Zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia wyniosła 1.725 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom!

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek, 21 X – bł. Jakuba Strzemię; we wtorek, 22 X – bł. Jana Pawła II.

4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30, a w niedzielę o g. 11.30. Różaniec w czwartek prowadzą dzieci, a w piątek – młodzież.

5. Zachęcamy do rozmów duszpasterskich i duchowych z naszymi kapłanami. Program dyżurów w biurze parafialnym: ks. Adam: w poniedziałek, g. 16.30-18.00; ks. Proboszcz w środę: g. 16.00-17.30; ks. Jerzy: w piątek – g. 9.30-11.00.

6. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej możliwość modlitwy wstawienniczej.

7. W środę – nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

8. W czwartek adoracja w ciszy od godz. 15.00.

9. Po wieczornej Eucharystii w czwartek Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na spotkanie do biblioteki parafialnej. Temat rozważań: „Prymat pracy ludzkiej nad kapitałem”. Planowana jest dyskusja.

10. W piątek o g. 18.00 msza święta o uwolnienie i uzdrowienie. Potem adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

11. W piątek po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży (ks. Adam zaprasza).

12. W następną niedzielę na msze świętą o g. 15.00 zapraszam członków wspólnoty Żywego Różańca. Będziemy dziękować wszystkim modlącym się na różańcu. Po zakończonej Eucharystii w auli Jana Pawła II kawa i ciasto. Zapraszamy!

13. Z tyłu kościoła wyłożyliśmy kartki na które mogą zapisywać się osoby, które chciałyby wstąpić do Żywego Różańca. Bardzo zachęcamy do wspólnotowej modlitwy różańcowej. Zadaniem członka jest odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca, a owoc duchowy jest zwielokrotniony, gdyż jedną różę różańcową tworzy 20 osób. Zaufajmy Maryi i módlmy się na różańcu…

14. Zachęcamy do nabycia „Przewodnika Katolickiego”. Polecamy: O ks. Jerzym Popiełuszko; Jak pomóc dziecku w nauce; Narkotyki w tornistrach.

15. W sobotę – 23 listopada u Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu – kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. Szczegóły w zakrystii.

16. Z tyłu kościoła są już wyłożone karteczki na wymienianki.

17. Za tydzień uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.

18. Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje parafialne.

19. Dziś w całej Polsce – również u nas – liczenie obecnych na niedzielnej Eucharystii.

20. Powstała strona internetowa poświecona błogosławionej Natalii Tułasiewicz: www.blogoslawionanatalia.eu

 

 

Zmarła nasza Parafianka: + Irena Kerber – lat 87 z ul. Głogowskiej. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez