Ogłoszenia – 3 listopada 2013

1. Tydzień temu taca na inwestycje wyniosła 1.911 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej możliwość modlitwy wstawienniczej.

3. W poniedziałek o g. 19.00 – Krąg Biblijny. Ks. Prof. Janusz Nawrot zaprasza.

4. We wtorek spotkanie klas I gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania: g 18.00 – msza święta, potem spotkanie w grupach.

5. W środę – nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań.

6. W środę o g. 19.00 – msza święta z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie. Nasza grupa Odnowy w Duchu Świętym „Michael” z ks. Adamem serdecznie zaprasza.

7. W środę od g. 18.00 w kościele Nawiedzenia NMP na Os. Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu nabożeństwo Słowa Bożego (potrwa 3 godziny). Główny temat: Jak uczynić parafię miejscem ewangelizacji? Poprowadzi świecki ewangelizator Jose Prado Flores z Meksyku. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani odnową wspólnot parafialnych. Z naszej parafii uda się ks. proboszcz, który zaprasza zwłaszcza Parafian zaangażowanych w poszczególnych grupach duszpasterskich (prosimy o zgłoszenia w zakrystii – może się uda zorganizować wspólny wyjazd).

8. Także w środę Kat. Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza na wykład Leszka Zygnera: „O. Honoriusz Kowalczyk. Duszpasterz i Wychowawca” do Seminarium Towarzystwa Chrystusowego (ul. Panny Marii 4). O g. 18.00 – msza święta, o g. 19.00 – wykład.

9. W czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00.

10. W piątek o g. 18.00 msza święta o uwolnienie i uzdrowienie, a potem adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

11. Do chorych z Komunią Świętą pójdziemy: ks. proboszcz i ks. Adam w piątek od. g. 9.00, a ks. Jerzy w sobotę od g. 9.00.

12. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

13. Z tydzień w niedzielę kolejna akcja naszej Poznańskiej Caritas. Będziemy rozprowadzać rogale świętomarcińskie. Dochód wzmocni organizację wigilii dla bezdomnych w naszych halach targowych.

14. W Dniu Niepodległości – 11 listopada turniej tenisa stołowego w salezjańskim Oratorium na Kolejowej 52 w różnych kategoriach: od dzieci po szkoły średnie.

15. Zachęcamy do nabycia „Przewodnika Katolickiego”. Polecamy: teksty: By nie bać się śmierci, Rodzice i dzieci u papieża, Pani psycholog o okazywaniu miłości dziecku,

16. Z tyłu kościoła są wyłożone karteczki na wymienianki. Różaniec z wymienieniem zmarłych w codziennie o g. 7.00 i 17.30, a w niedzielę o g. 11.30.

17. Dziś ostatni dzień zbierania podpisów na liście poparcia dla odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu. Bardzo zachęcamy!

18. Dziś klerycy zbierają ofiary na potrzeby Seminarium. Zawierzam ich potrzeby hojności Parafian, a naszemu ks. Diakonowi (Jurandowi) i ks. Klerykowi Mariuszowi życzymy darów Ducha Świętego w kroczeniu ku kapłaństwu. Prosimy też Boga o następne powołania kapłańskie i zakonne.

 

Zmarła nasza Parafianka: + Marianna Nawrocka z ul. Śniadeckich – lat 94. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez