Ogłoszenia – 30 marca 2014

1. Bogu niech będą dzięki Wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych. Chciałbym podziękować Tym, którzy podjęli się Działa Duchowej Adopcji (ponad 60 osób).

2. Dziś GORZKIE ŻALE o g. 15.40 z kazaniem pasyjnym. O g. 15.00 msza św. bez kazania.

3. W poniedziałek – 31 marca przypada 69 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Natalii Tułasiewicz. O g. 17.45 nowenna do Błogosławionej. Uroczystej mszy świętej o g. 18.00 będzie przewodniczył ks. Prał. Czesław Grzelak – proboszcz u św. Marcina w Poznaniu. W tej parafii krótko bł. Natalia mieszkała. Po Eucharystii przejdziemy z procesją do pamiątkowej tablicy na ul. Śniadeckich 30. Serdecznie zapraszam Parafian, nauczycieli i wszystkich, którym nasza Błogosławiona jest bliska.

4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

5. We wtorek spotkanie przed Bierzmowaniem klas I gimnazjum: o g. 18.00 msza święta, a potem spotkanie w grupach. O tej samej porze mają spotkanie dziewczyny z III klasy gimnazjum z s. Teresą.

6. W środę g. 17.30 Nowenna do Matki Bożej i msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po jej zakończeniu spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

7. W czwartek od g. 15.00 – adoracja w ciszy, a o g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych

8. W piątek DROGA KRZYŻOWA: dla dzieci o g. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych po mszy świętej wieczornej (poprowadzi młodzież).

9. W sobotę (5 kwietnia) w łączności z wieczorną msza świętą odbędzie się nabożeństwo pasyjne „Krzyż Chrystusa”. Oparte jest ono na tekstach Karola Wojtyły, które uzupełniliśmy fragmentami naszego parafialnego „Misterium”. Nabożeństwem tym włączamy się w przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

10. Serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną.

11. Zespół Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich zaprasza dorosłych do Liceum ogólnokształcącego lub Szkoły Policealnej. Stosowne ulotki z tyłu kościoła.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na koncert charytatywny na rzecz rodzin wielodzietnych pt. „G kontra G, czyli piosenki Anny German kontra piosenki Marka Grechuty” w wykonaniu Barbary Brody – Malon. Koncert odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia o g. 16.00 w Auli UAM. W programie także aukcja dzieł sztuki na rzecz rodzin wielodzietnych oraz koncert dla najmłodszej widowni. Bilety w cenie 20 i 35 zł oraz 5 zł dla dzieci do lat 13-stu do nabycia w biurze parafialnym.

13. Parafia Objawienia Pańskiego na Ławicy organizuje pielgrzymkę do „Czterech Stolic Europejskich” w dniach 30.VI – 6 VII. Szczegóły na plakacie w gablocie i w zakrystii.

14. W nowym „Michaelu”: Św. Jan Nepomucen – patron szczerej spowiedzi, proboszczowskie rozważania wielkopostne, wywiad z o. Józefem Witko, kościół św. Michała w Dolsku, przedszkolne jasełka w fotografii i inne ciekawe teksty i zdjęcia. zachęcamy do nabycia!

15. Ksiądz Adam głosi rekolekcje wielkopostne w Rakoniewicach. Otoczmy go naszą modlitwą.

16. Panie z „Caritas” polecają śliczne kartki świąteczne i paschaliki na stół wielkanocny – 6 zł.

17. Na bocznych ołtarzach wyłożyliśmy „Tytki Charytatywne”. Kto pragnie wesprzeć potrzebujących naszej parafii może ją napełnić i przynieść do kościoła. Kto chciałby złożyć ofiarę pieniężną na ubogich może ja wrzucić do skarbony św. Antoniego z tyłu kościoła. Tak dobrze, gdy pomagamy potrzebującym.

18. Za tydzień przedstawiciele fundacji „Arka” będą zbierać ofiary na potrzeby swej wspólnoty.

19. Dziś zbiórka do puszek na inwestycje parafialne.

 

 

Zmarła nasza Parafianka: + Maria Pękala z ul. Grunwaldzkiej – 59 i były proboszcz u św. Rocha w Poznaniu i były wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego- ks. Prał. Stefan Schudy. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez