Ogłoszenia – 6 kwietnia 2014

1. Dziękujemy naszej Akcji Katolickiej z p. Elżbieta Stachowiak na czele i wszystkim występującym za spektakl pasyjny „Crux Christi”. Bardzo się nam podobał.

2. Dziś GORZKIE ŻALE o g. 15.40 z kazaniem pasyjnym. O g. 15.00 msza św. bez kazania.

3. Dziś po mszy św. o g. 19.00 w kościele garnizonowym przy ul Szamarzewskiego koncert ku czci bł. Jana Pawła II. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

5. We wtorek odbędą się spotkania przed bierzmowaniem:

– dla młodzieży klas III gimnazjum i ich rodziców. Spotkanie rodziców o godz. 18.00 w sali na I piętrze a spotkanie młodzieży na mszy o godz. 18.00 w kościele. Obydwa spotkania ( młodzież i rodzice) zakończą się ok. godz. 20.00. Na spotkaniu zostanie przekazany terminarz przygotowań do bierzmowania, zostanie udzielone w poniedziałek, 12 maja o g. 18.00.

– dla młodzieży klas II gimnazjum: o g. 18.00 msza święta, a potem spotkanie w grupach.

6. Również we wtorek po wieczornej mszy św. Akcja Katolicka zaprasza do auli Jana Pawła II na kolejne spotkanie z filmem religijnym. Obejrzymy film o św. Albercie Chmielowskim – „Brat naszego Boga”

7. W środę g. 17.30 Nowenna do Matki Bożej i msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po jej zakończeniu spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

8. W czwartek od g. 15.00 – adoracja w ciszy, a o g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych, a po mszy św. w bibliotece parafialnej spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy na nie również wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedze religijną. Temat spotkania: „Obietnica Chrystusa zesłania Ducha św. i jej urzeczywistnienie.”

9. W piątek (11 kwietnia) od godz. 9.00 odwiedzimy z sakramentami tylko tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie co miesiąc w ramach obchodu chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w biurze.

10. W piątek DROGA KRZYŻOWA: dla dzieci o g. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych po mszy świętej wieczornej.

11. W piątek o g. 18.00 msza święta o uwolnienie i uzdrowienie, a po drodze krzyżowej adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

12. W sobotę spowiedź dzieci pierwszokomunijnych: g. 10.00 – dziewczynki, g. 11.00 – chłopcy.

13. W sobotę na poznańskiej Cytadeli o g. 20.00 Misterium Męki Pańskiej.

14. Serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną.

15. Na inwestycje parafialne tydzień temu zebraliśmy 1.460 zł. , a na konto parafii wpłynęło 2.350 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

16. Panie z „Caritas” polecają śliczne kartki świąteczne z motywami religijnymi.

17. Są jeszcze „Tytki Charytatywne”. Kto pragnie wesprzeć potrzebujących naszej parafii może ją napełnić i przynieść do kościoła. Ofiary pieniężne można wrzucić do skarbony św. Antoniego.

18. Dziś po mszach przed kościołem przedstawiciele fundacji „Arka” będą zbierać ofiary na potrzeby swej wspólnoty.

19. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja o g. 10.30. zbieramy się przed kościołem. Po mszy o 10.30 będzie też poświecenie rowerów i motocykli na rozpoczęcie nowego sezonu. Tego dnia można nabyć palemki przygotowane przez Caritas Parafialną. Po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

20. W następną niedzielę po mszy św. o g. 12.00 w naszej auli Jana Pawła II zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Seniorów z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Konopnickiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

21. Całodniowa spowiedź parafialna odbędzie się w Wielki Poniedziałek 14 kwietnia.

22. Ksiądz Proboszcz głosi rekolekcje wielkopostne Środzie Wlkp.. Otoczmy go naszą modlitwą.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Henryka Gromadzińska lat 79 z ul. Orzeszkowej, + Monika Schoengart lat 81 z ul. Grottgera, + Janusz Chrul lat 67 z ul. Małeckiego. Wieczny…

 

Ogłoszone przez