Ogłoszenia – 8 grudnia 2013

1. Trwa Adwent. Czekamy na Jezusa. Roraty mamy codziennie od poniedziałku do piątku o g. 18.00 dla dzieci, a rankiem – o g. 6.15 – dla młodzieży i dorosłych (także w sobotę). Bardzo się cieszymy tymi, którzy przychodzą. Zapraszamy…

2. W poniedziałek o g. 17.30 – modlitwa Rycerstwa św. Michała Archanioła.

3. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. We wtorek spotkanie klas drugich gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta i spotkanie w grupach.

5. We wtorek – 10 grudnia Dzień Urodzin i jednocześnie Imieniny naszego Kanonika ks. Mariana Siedlaczka. Po wieczornej mszy świętej spotkanie imieninowe przy kawie w auli bł. Jana Pawła II. Życzymy Księdzu Kanonikowi dobrego zdrowia i potrzebnych Łask Bożych do pełnienia woli Bożej.

6. W środę nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji próśb i podziękowań.

7. W I – Czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00, o g. 17.30 – nowenna do naszych Bł. Natalii i ks. Mariana.

8. W piątek o g. 17.30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

9. W piątek o g. 18.00 msza święta o uzdrowienie i uwolnienie. Po jej zakończeniu adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

10. W następną niedzielę u Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głogowskiej spotkanie dla chorych, niepełnosprawnych i tych, którzy im pomagają. O g. 13.30 – msza święta, a potem spotkanie przy stole. Przewodniczy ks. bp Grzegorz Balcerek.

11. Także w przyszłą niedzielę w katedrze Verba Sacra poświęcona Księdze Micheasza. Czyta Janusz Andrzejewski, występuje Zespół Księży Solistów „Servi Domini Cantores”.

12. Opłatki wigilijne można nabywać od dzisiaj po mszach św. w przedsionku kościoła a w dni powszednie również w biurze parafialnym i w zakrystii. (Jednocześnie informujemy, że nikt nie został upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach). Włączamy się tez w „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” nabywając świecę CARITAS: dużą – ofiara 12 zł, mała – 6 zł. Są też kartki świąteczne – bardzo ładne i z treścią religijną.

13. Przed Bożym Narodzeniem wielu z nas pragnie okazać serce potrzebującym. Na naszej choince – jak co roku – nasza Caritas umieściła serduszka z wypisanymi danymi osób potrzebujących w naszej wspólnocie. Można je zabrać i przygotować dla nich świąteczna paczkę. Serdecznie zachęcamy. Można również do kosza składać produkty żywnościowe, aby wesprzeć najbiedniejszych. Ofiary pieniężne można składać do skarbony św. Antoniego.

14. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

15. W „Przewodniku Katolickim” o nowej encyklice papieża Franciszka „Evangelii gaudium’ i o potrzebie szukania nowych dróg ewangelizacji – wywiad z Jose Prado Floresem.

16. Bardzo dziękujemy p. ……………………………za obecność, świadectwo i moc Słowa Bożego. Bogu niech będą dzięki! Dziś wieczorem (niedziela) o g. 19.00 film „Ja Jestem” – przejmujący obraz o cudzie obecności Jezusa w Eucharystii.

 

Zmarła nasza Parafianka: Mirosława Kuźniarska z ul. Przybyszewskiego – lat 90. Wieczny…

 

Ogłoszone przez