Ogłoszenia parafialne – 1 września 2013

 

 

1. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do normalnego porządku mszy świętych niedzielnych, a więc będzie też msza święta o g. 15.00.

2. Wracamy również do stałych godzin biura parafialnego (wieczorem: poniedziałek, środa, czwartek – g. 16.00 – 18.00; rano: wtorek i piątek od g. 9.00 – 12.00).

3. 2 września, w poniedziałek msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego: o g. 9.00 dla „Marcinka”, o g. 10.00 dla Zespołu Szkół Handlowych, o g. 10.15 dla Liceum nr 2 (dolny kościół).

4. W poniedziałek po mszy św. i nabożeństwie wieczornym możliwość modlitwy wstawienniczej.

5. W środę – nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

6. W I – Czwartek adoracja w ciszy od godz. 15.00 a następnie nowenna do naszych błogosławionych o godz. 17.30.

7. W I – Piątek okazja do spowiedzi świętej dla dzieci, młodzieży i dorosłych od g. 16.00 – 18.00, a od g. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Eucharystii spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie. Serdecznie zapraszam!

8. W I – Sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: o g. 11.00 – różaniec i rozważanie, a o g. 12.00 Eucharystia. To nasze wypełnianie próśb Matki Bożej z Fatimy. Ta msza święta w intencjach, które przyniesiemy wypisane na karteczkach. Serdecznie zapraszam!

9. Za tydzień będziemy gościć ze Słowem Bożym Ks. Tomasza Rena – dyrektora naszej Archidiecezjalnej Caritas. Przedstawi nam zakres pomocy potrzebującym. Po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na Caritas (zamiast 15 sierpnia).

10. W niedzielę – 8 września w Tulcach odpust w uroczystość Matki Bożej Pocieszenia. Suma o g. 12.00. Chcemy w tym roku pielgrzymować piechotą razem z parafią św. Anny. Wyjście z kościoła św. Anny rankiem o g. 6.30. Zachęcam nie tylko młodych. Zgłoszenia w zakrystii. Jeśli będą chętni – nasz kleryk Mariusz uda się piechotą do Tulec.

11. W niedzielę o g. 16.00 nasz Arcypasterz zaprasza nas do Katedry na uroczystość przyjęcia sakry Biskupiej przez Księdza Damiana Bryla.

12. W następny wtorek – 10 września, w dzień urodzin bł. Księdza Mariana Konopińskiego wielka uroczystość u nas – nie tylko parafialna. Ksiądz Arcybiskup zaprosił Archidiecezjan na ten dzień by przedstawić sylwetkę tego Świadka Wiary i modlić się za Jego wstawiennictwem. Zaprosiłem już kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii.

13. Bardzo nam się udała pielgrzymka do pięciu kościołów pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Zachęceni pragniemy zaproponować kolejne pielgrzymki:

• Na Jasną Górę do Częstochowy: 11-12 października (piątek i sobota), 170 zł ( obiad + kolacja, śniadanie + obiad), Po drodze: św. Józef w Kaliszu i Gidle. Zachęcamy do szybkich zapisów w celu zarezerwowania noclegów.

• Do Gostynia – 16 września (poniedziałek), archidiecezjalna pielgrzymka chorych, starszych i niepełnosprawnych. Koszt – 25 zł.

14. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które w tym roku przystąpią do pierwszej odbędzie się za półtora tygodnia, w środę – o g.18.45.

 

Zmarli nasi parafianie: + Maria Kujawa z ul. Kossaka lat 67, + Stanisław Skórczyński z ul. Kanałowej lat 73, + Maria Witaszek z ul. Matejki lat 79. Wieczny odpoczynek……

 

Ogłoszone przez