Ogłoszenia Parafialne – 10 grudnia 2017

 

 1. Dwie nasze Parafianki: p. Prof. Zytę Płotkowiak i p. Elżbietę Stachowiak uhonorowano tytułem „Zasłużony dla Akcji katolickiej Archidiecezji Poznańskiej”. Gratulujemy i bardzo się cieszymy.

 2. Roraty ku czci Maryi Niepokalanej o g. 6.15 dla młodzieży i dorosłych (od poniedziałku do soboty), a dla dzieci o g. 18.00 (od poniedziałku do piątku). Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

 3. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej

 4. We wtorek spotkanie młodzieży klas II gimnazjum przed Bierzmowaniem.

 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji próśb i podziękowań. O g. 19.00 – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 6. W środę po wieczornej mszy świętej w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiarę na Radio Maryja. Bardzo dziękujemy za składane datki.

 7. W czwartek od g. 15.00 adoracja, a o g. 17.30 nowenna do naszych Bł. Natalii i ks. Mariana. O g. 19.00 spotkanie Przymierza Miłosierdzia.

 8. W czwartek o g.17.15 spotkanie z dziećmi kl.: IV ,V i VI z ks. Karolem. Zapraszamy.

 9. W czwartek – 14 grudnia jesteśmy zaproszeni na do Matki Bożej w Cudy Wielmożnej na Górze Przemysła (50 – lecie koronacji Obrazu). Rozpoczynamy w ten sposób świętowanie jubileuszu powstania Biskupstwa w Poznaniu. Razem z parafiami dekanatu jeżyckiego otrzymamy kopię Cudownego Wizerunku. Bardzo proszę aby każda grupa duszpasterska wyznaczyła stosowną delegację. Zabierzemy też nasz sztandar par.

 10. W piątek spotkanie Rady Ekonomicznej na probostwie.

 11. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek po wieczornej mszy świętej.

 12. Spowiedź w ciszy i spokoju w sobotę od g. 17.00 do g. 18.00.

 13. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje (konto: Bank Pekao S.A. O. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219).

 14. Tydzień temu ks. Rafał z rodzicami na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii uzbierali 2.160 zł. „Bóg zapłać” za hojność.

 15. Wigilia dla samotnych na probostwie w niedzielę – 24 grudnia o g. 14.00. Zapisy w biurze lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

 16. Z tyłu kościoła można otrzymać świece na stół wigilijny: duże – ofiara 13 zł, małe – ofiara 6 zł; kartki świąteczne z tematyką religijną i poświęcone opłatki. Młodzież proponuje „Ewangelię na każdy dzień”. Może to być ciekawy prezent …

 17. Chcemy w adwencie wspierać potrzebujących konkretnymi darami. Wystawiliśmy choinkę z serduszkami, na których są wymienione osoby i rodziny w potrzebie. Prosimy o zabranie i wsparcie. Kto chciałby ofiarą pieniężną wesprzeć potrzebujących prosimy o wrzucenie datku do skarbony św. Antoniego. Jest także wystawiony kosz, gdzie można składać produkty dla potrzebujących,

 18. Jak co roku Caritas Archidiecezji prosi o upieczenie placków na wigilię dla potrzebujących i samotnych na Targach Poznańskich (będzie ok. 1700 osób). Deklaracje i szczegóły w zakrystii.

 19. Miasto Poznań i Stowarzyszenie Jeżyckie Centrum Kultury na spotkanie wigilijne: 19 XII, ul. Jackowskiego 5-7, g. 14.30. Zaproszenia do odbioru w zakrystii i biurze par.

 20. W hali Arena koncert „Betlejem w Polsce”. Występują: m.in. Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow,, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mietek Szcześniak i inni. Widowisko rozpocznie się w piątek – 5 stycznia o g. 19.00. Wejściówki w cenie 40, 60, 80 zł. Zamówienia: misiek@caritaspoznan.pl. Dochód z koncertu zostanie przekazany na akcję Caritas „Głodnych nakarmić”.

 21. Śliczny jest nowy numer „Michaela”: fotografie żłóbków z Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, reportaż z naszego spektaklu „Daj się kształtować miłości”, tekst o Górce Duchownej ze szlaku pielgrzymowania śladami św. Michała i inne. Zachęcamy…

 22. Dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 23. Zmarł nasz Parafianin: + Władysław Spychalski z ul. Głogowskiej – lat 80. Wieczny odpoczynek…