Ogłoszenia Parafialne: 10 marca 2013r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dziś o g. 15.30. O g. 15.00 msza święta bez kazania.

2. W poniedziałek spotkanie klas II gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie na sali.

3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. Od wtorku do czwartku swoje rekolekcje przeżywać będzie Gimnazjum i Liceum im. Karola Marcinkowskiego. Otoczmy naszą młodzież żarliwą modlitwą.

5. W środę o g.17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. A po wieczornej Eucharystii Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie.

6. W czwartek od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o g.17.30 nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

7. W piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci o g.17.00, a dla młodzieży i dorosłych po mszy

świętej wieczornej (g. 18.30 – poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja). Koronka do

Miłosierdzia Bożego o g. 17.30.

8. Można składać podpisy na liście kierowanej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na tzw. multipleksie. Módlmy się też żarliwie w tej intencji. Listy będą dostępne w przedsionku kościoła w niedzielę: po mszy świętej o g. 9.00, 12.00 i po Gorzkich Żalach, a w środę i piątek po wieczornym nabożeństwie.

9. Tydzień temu na misje uzbieraliśmy 845 zł. Bardzo dziękuję wszystkim Ofiarodawcom.

10. Wciąż można składać daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za złożone już ofiary. Koperty są wyłożone z tyłu kościoła.

11. Do kosza przy ołtarzu można składać żywność dla najbardziej potrzebujących naszych Parafian (konserwy, obkład i produkty trwałe).

12. Z tyłu kościoła wyłożyliśmy prośbę Caritas Poznańskiej o przekazanie 1% podatku. Bardzo zachęcamy!

13. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Wygłosi je Rektor Seminarium Duchownego – ks. Paweł Wygralak. Nauki będą w sobotę wieczorem i w niedzielę na każdej mszy świętej z wyjątkiem g. 15.00, a w poniedziałek, wtorek i środę na mszy świętej o g. 7.30 rano i 18.00 – wieczorem. Szczegółowy plan nauk podamy w przyszłą niedzielę.

14. W dniach 13-27 marca przy naszym kościele w okolicach kapliczki MB Fatimskiej będzie eksponowana wystawa poświęcona Pomnikowi „Wdzięczności” – inaczej Pomnikowi „Najświętszego Serca Pana Jezusa” postawionego w 1932 roku przez Wielkopolan w podziękowaniu Bogu za odzyskaną wolność w 1918 r. i zwycięstwo w 1920 r. W dniu 17 marca (niedziela) o g. 18.00 odprawiona będzie msza święta w intencji odbudowy pomnika. Po mszy świętej film i wykład pana prof. S. Mikołajczaka pomnikowi. Serdecznie zapraszamy Parafian i wszystkich zainteresowanych. Po każdej mszy świętej będzie można złożyć ofiarę na odbudowę tegoż Pomnika.

15. W najbliższą sobotę – 16 marca, po wieczornej Eucharystii w naszym kościele będzie wystawione Misterium Męki Pańskiej. I Parafian i Gości serdecznie zapraszamy!

 

Zmarli nasi Parafianie: + Kornel Sternal z ul. Gąsiorowskich – lat 83;+Romana Krystek z ul. Wojskowej- lat 54

 

Wieczny odpoczynek…

Ogłoszone przez