Ogłoszenia Parafialne – 11 listopada 2018

 

 1. Dziś – 11 listopada: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. O g. 14.30 – Różaniec za Ojczyznę. O g. 15.00 będzie odprawiona uroczysta Eucharystia z podziękowaniem Panu Boga za wolną Polskę. Po zakończonej modlitwie w kościele – tradycyjnie już – Akcja Katolicka przygotowuje w auli św. Jana Pawła II „Podwieczorek Patriotyczny” (kawa, rogale, pieśni patriotyczne). Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 2. Na prośbę Prezydenta Rzeczpospolitej i naszego Arcypasterza o g. 12.00 we wszystkich kościołach wybrzmią dzwony wyrażające wdzięczność Panu Bogu za wolną Polskę.

 3. W pon. – biuro par. nieczynne, a po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstaw.

 4. W środę o g. 17.00 – spotkanie Eucharyst. Ruchu Młodych (dzieci kl.: IV-VI).

 5. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań. O g. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 6. W czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00. O g. 17.30 nowenna do naszych Bł.: ks. Mariana i Natalii. O g. 19.00 – Przymierze Miłosierdzia zaprasza na spotkanie.

 7. W piątek dla Rodziców i Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Zaczniemy adoracją, a potem spotkanie przy kawie i ciastku. Ks. Rafał zaprasza.

 8. W dniach 16 -18 XI Akcja Katolicka organizuje kolejne Parafialne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Inauguracja w piątek na mszy świętej o g. 18.00. Po Eucharystii (g. 19.00) w auli Jana Pawła II przybliżymy postać św. Andrzeja Boboli i wspólnie obejrzymy film: „Andrzej Bobola – Niezłomny Patron Polski”. W sobotę bezpośrednio po wieczornej mszy świętej o g. 18.00 – w kościele – zapraszamy na krótkie przedstawienie o św. Stanisławie Kostce. Także w niedzielę na Eucharystii o g. 10.30 również dzieciom przedstawimy historię tego świętego. Program wyłożony jest na stoliku pod chórem. Serdecznie zapraszamy!

 9. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje (konto: Bank Pekao S.A. III o. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219)

 10. Nasza parafianka – studentka IV roku zbiera na wyjazd do Panamy na Światowe Dni Młodzieży (15 styczeń do 2 lutego 2019 r.). Ma połowę koniecznej sumy. Brakuje jej 4 tysiące złotych. Będzie naszą delegatką na to spotkanie Młodych z papieżem Franciszkiem. Kto mógłby jej pomóc – bardzo zachęcamy. Można to uczynić przesyłając ofiarę na parafialne konto z dopiskiem „Panama” lub bezpośrednio u ks. Prob. albo w biurze parafialnym.

 11. Ksiądz Tomasz Matuszak – z dniem 15 listopada zostanie wikariuszem – w parafii św. Anny. Księdza Tomasza pożegnamy uroczyście w środę na mszy świętej o g. 18.00. Po jej zakończeniu kawa pożegnalna w auli św. Jana Pawła II. Bardzo dziękujemy Księdzu Tomkowi za Dobro, które pozostawił w naszej wspólnocie: tyle odprawionych mszy świętych, tyle wysłuchanych spowiedzi, tyle wygłoszonych homilii. Dziękujemy za opiekę nad młodzieżą, za troskę o ministrantów, za przygotowania do bierzmowania: młodych i dorosłych, za zacięcie liturgiczne… Niech Bóg błogosławi na nowej parafii! Nowego kapłana – ks. Łukasza Łukasika przywitamy w najbliższą niedzielę – szczególnie na mszy świętej o g. 12.00. Przyczyną tej zmiany są zwiększone obowiązki ks. Łukasza jako wicedyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

 12. Dziś młodzież proponuje świętomarcińskie rogale po 7 zł . Życzymy smacznego.

Zmarli nasi Parafianie: + Eugeniusz Kempa z ul Głogowskiej – lat 77 i + Zygmunt Żelisławski z ul. Grottgera – lat 87. Wieczny…