Ogłoszenia Parafialne 11 maja 2014

1. Dziś na mszy św. O g. 12.00 – I Komunia Święta. Otoczmy dzieci serdeczną modlitwą…

2. Dziś o g. 13.30 na placu A. Mickiewicza rozpocznie się festyn rodzinny inaugurujący Archidiecezjalny Marsz dla Życia. W ramach festynu koncert Magdy Anioł i wiele atrakcji dla całych rodzin. O g. 15.30 Marsz dla Życia przejdzie głównymi ulicami miasta Poznania aż do Katedry Poznańskiej. Pokażmy, że jesteśmy za życiem i chcemy bronić wartości życia rodzinnego. Uczestnikiem Marszu będzie również ks. Adam z naszą młodzieżą.

3. Bardzo dziękuję naszej Akcji Katolickiej za zorganizowanie czytania Pisma Świętego w Tygodniu Biblijnym. Bardzo dziękuję Wszystkim czytającym Księgę Rodzaju. Tak dobrze, że poznajemy Boga przez lekturę natchnionych Ksiąg!

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po mszy o g. 18.00, a w soboty i niedziele o g. 17.30. W każdą sobotę maja zapraszamy też na Apel Maryjny przy grocie o godz. 21.00.

5. Od poniedziałku do piątku dzieci, które przystąpiły do I – Komunii Świętej przeżywać będą Biały Tydzień – codziennie będą uczestniczyć w wieczornej Eucharystii. W sobotę – 17 maja udadzą się w pielgrzymce do Lichenia, by zawierzyć siebie Matce Bożej.

6. W środę – 14 maja święto św. Macieja Apostoła, w piątek – 16 maja święto św. Andrzeja Boboli.

7. W poniedziałek przybędzie do nas Ksiądz Biskup Damian Bryl i udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania (dolny kościół). Prośmy Ducha Św. o dary dla naszych młodych…

8. W poniedziałek po mszy wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

9. We wtorek spotkanie dla klas II gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta, a potem spotkanie w grupach.

10. We wtorek 13 maja – Dzień Fatimski. O g. 19.30 – różaniec. O g. 20.00 – msza święta z procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy! Prosimy o prowadzenie różańca i niesienie figury Wspólnotę Franciszkańską.

11. W środę o g. 17.30 nowenna i msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej.

12. W środę o g. 19.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na mszę świętą z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie.

13. W czwartek od g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy a o godz. 17.30 nowenna do naszych błogosławionych.

14. W czwartek po wieczornej mszy świętej i majowym nabożeństwie Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie do biblioteki parafialnej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę religijną. Temat spotkania: „ Chrystus wobec grzeszników”.

15. W czwartek o g. 16.00 w Katedrze święcenia Diakonatu. Wśród nich będzie ks. kl. Tomasz Staśkiewicz, który odbywał praktykę katechetyczno – duszpasterską w naszej wspólnocie.

16. W piątek o g. 17.30 – msza św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

17. Dziś klerycy zbierają ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego. Zawierzam tę intencję ofiarności Parafian.

18. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje.

19. Przy kropielnicach wyłożyliśmy zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne.

20. W „Przewodniku Katolickim” prezent – książeczka „Wielka Nowenna Fatimska”.

21. Zachęcamy do nabycia nowego „Michaela”, w którym: Miłosierdzie a grzech, Kanonizacja Papieża Dobroci i Jana Pawła Wielkiego, Gdzie jest Graal?, Z wizytą u św. Michała w Domachowie i inne ciekawe artykuły i zdjęcia.

Zmarli nasi Parafianie: + Teresa Walkiewicz – lat 67 z ul. Małeckiego , + Krystyna Krakowiak –

lat 86 z ul. Bukowskiej, + Stefan Nikścin – lat 80, Janina Faligowska – lat 65 z ul. Orzeszkowej.

Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez