Ogłoszenia Parafialne 12 kwietnia 2015 r.

 1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia.
 2. Pragnę przypomnieć o dwóch zakresach działania Parafialnego Zespołu Caritas. Co środę – od g. 11.00 – 13.00 w sali św. Franciszka jest spotkanie seniorów. Serdecznie na nie zapraszamy. O tej samej porze w każdą środę jest czynny punkt wydawania i przyjmowania odzieży. Pragnę serdecznie podziękować Paniom działającym w Caritas za całoroczny i bardzo owocny trud na rzecz potrzebujących z naszej wspólnoty. „Bóg zapłać”.
 3. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.
 4. We wtorek spotkanie klas II gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza św., potem spotkanie w grupach
 5. We wtorek w Katedrze o g. 18.00 msza św. w rocznicę Chrztu Polski ( bp senior – Zdzisław Fortuniak).
 6. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej i msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po jej zakończeniu spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. W czwartek po wieczornej mszy św. Akcja Katolicka zaprasza swoich członków i wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę religijną na kolejne spotkanie. Temat: „Pojednanie z Bogiem i ze społecznością ludzką”.
 8. W piątek o g. 18.00 w Klubie „Krag” na ul. Dmowskiego 37 wystawa i wieczór poetycko – muzyczny poświecony św. Janowi Pawłowi II w 10 rocznicę śmierci.
 9. W czwartek Poznańska Grupa Ekumeniczna wraz z młodzieżą zapraszają do Parku Chopina (za Farą) na II Ekumeniczną Drogę Światła. Początek o g. 19.00.
 10. W sobotę w auli WT UAM sesja biblijno – historyczna: „Syria – historia i współczesność”. Program w gablocie.
 11. Przy ołtarzu na stoliku składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną do której zwłaszcza dzieci wrzucały swoje ofiary – wyrzeczenia, by pomóc w leczeniu dzieci i osób starszych. „Bóg zapłać”.
 12. Podobnie jak w latach ubiegłych w Tygodniu Biblijnym (19 – 25 kwietnia) zapraszamy do głośnego czytania w kościele Pisma Świętego (pół godziny po wieczornej mszy świętej). Osoby chętne do czytania proszone są o zapisywanie się w zakrystii na określony dzień i odbiór tekstów.
 13. Składka na KUL, WT i szkoły katolickie w Poniedziałek Wielkanocny wyniosła 3.020 zł. „Bóg zapłać”.
 14. Dziś zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 15. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje.
 16. Pielgrzymka do Włoch – „Szlakiem św. Michała”. Program i zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 17. W „Przewodniku Katolickim”: „In vitro – jak ograniczyć zło”, „Wyjątkowa Natalia” – sprawozdanie z naszej uroczystości 70 – lecia męczeńskiej śmierci Natalii Tułasiewicz, „Dzieci są darem Boga” o filmie wyświetlanym w kinie Apollo „Doonby. Każdy jest Kimś”. Jest to mocny film za życiem, z bardzo oryginalną argumentacją.
 18. Z tyłu jest wyłożony ostatni numer „Michaela”. Zachęcamy…

 

       Zmarli nasi Parafianie: + Jadwiga Guzikowska z Kanałowej – lat 72, + Janina Nowak z ul. Bukowskiej – lat 92, + Jacław Slósarek z ul. Kraszewskiego – lat 71. Wieczny odpoczynek…