Ogłoszenia Parafialne – 12 maja 2013r. – Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

 

 

 

 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W każdą sobotę maja zapraszamy na Apel Maryjny przy grocie o godz. 21.00. W tym tygodniu przyzywamy Ducha Św.

2. W poniedziałek 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Serdecznie zapraszamy na pierwsze tegoroczne nabożeństwo fatimskie: o godz. 19.30 – nabożeństwo majowe połączone z wzywaniem Ducha Świętego, o g. 20.00 msza święta z kazaniem i procesja wokół groty z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystość poprowadzi ks. dr Szymon Stułkowski – nasz pastoralista i dyr. Wydziału Duszpasterskiego w Kurii.

3. W dolnym kościele w poniedziałek o g. 18.00 Eucharystia w intencji osób posługujących modlitwą wstawienniczą i po jej zakończeniu możliwość poproszenia o tę modlitwę.

4. Od wtorku w naszej parafii gościć będziemy figurę św. Michała Archanioła z Gargano: g. 18.00 – przywitanie figury. g. 18.30 – msza Święta o uwolnienie z nałogów i

uzdrowienie duszy i ciała. Błogosławieństwo z nałożeniem rąk przed figurą św. Micha¬ła

Archanioła. Nałożenie szkaplerza św. Michała Archanioła. Następnie Czuwanie przed

figurą: g. 20.00 – w ciszy, 21.00 – w intencji młodzieży, 22.00 – za Ojczyznę. G. 23.00 – Pasterka Anielska – za mieszkańców Poznania.

W środę g. 7.10 – Jutrznia z aniołami, g. 7.30 – Msza Święta z nauką. Błogosławieństwo

z nałożeniem rąk przed figurą św. Michała Archanioła. Nałożenie szkaplerza. Czuwanie przed figurą: g. 8.30 – w ciszy .g. 9.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. g.10.00 – Msza Święta z nauką. Błogosławieństwo z nałożeniem rąk. Nałożenie szkaplerza św. Michała Archanioła. Czuwanie przed figurą: g. 11.00 – dla walczących z nałogami. g. 12.00 – dla zmagających się z udręczeniami złych duchów.

G. 13.00 – czuwa Rycerstwo św. Michała Archanioła. Zakończenie o g.14.00 – Msza Święta z nauką i pożegnanie figury św. Michała Archanioła.

5. W środę zapraszamy o g.17.30 na nowennę i mszę świętą w int. pr. podz. do MB. A po nabożeństwie majowym na spotkanie Odnowy w Duchu św. i Koła Radia Maryja. W przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby Radia Maryja. Następnie w auli Jana Pawła II film włoskiego reżysera Fabrizio Costa pt.: „Fatima – objawienia Maryi”.

6. W czwartek w Katedrze Poznańskiej wielka uroczystość. O g. 16.00 – syn naszej parafii Jurand Żelisławski otrzyma święcenia diakonatu. Otoczmy go żarliwą modlitwą, a kto może niech uda się do Katedry. Bardzo zachęcamy!

7. W naszym kościele w czwartek od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie

17.30 – nowenna do Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. Po wieczornej liturgii Akcja Kat.

zaprasza do salki na katechezę: „Upowszechnianie posługi ubogim – powinnością ludu Bożego”.

8. W piątek po mszy świętej i nabożeństwie majowym zapraszamy rodziców i dzieci które

obchodzą I – Rocznicę Komunii Świętej na spowiedź i próbę. /około g.18.50./

9. W sobotę 18 maja – w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 17/19) – Kongres Rodzin i Kobiet Konserwatywnych. Szczegóły w gablocie i na www.kongreskobietkonserwatywnych.pl

10. Za tydzień – Zesłanie Ducha św. Zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Poznaniu. Będziemy gościc kleryków. W sobotę na mszy św. o g. 18.00 będziemy celebrować Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie zaangażowanych w grupach duszpasterskich. Liturgia będzie rozbudowana i potrwa ok. półtorej godziny.

11. W niedzielę na mszy św. o g. 10.30 dzieci klas III będą przeżywać Rocznicę I – Komunii Św.

12. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na inwestycje parafialne.

Zmarli nasi Parafianie: + Maria Jankowska, lat 84, z ul. Śniadeckich, + Genowefa Dziurla, lat 86, z ul. Parkowej. Zmarła Siostra ks. Kan. Mariana Sedlaczka: + Wanda Sedlaczek – pogrzeb w poniedziałek. Msza św, pogrzebowa u św. Jerzego przy ul. Swoboda o g. 12.00, a pogrzeb na cmentarzu przy ul Nowina o g. 13.30. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez