Ogłoszenia Parafialne – 15 kwietnia 2018

 

 

 1. Ks. Rafał ukończył wczoraj 40 lat. Życzymy mu coraz mocniejszego zakorzeniania się w kapłaństwie Jezusa Chrystusa i w naszej parafii. Niech też Duch Święty nadal nie skąpi mu pomysłów duszpasterskich. Msza św. w jego intencji dziś w niedzielę o g. 10.30. Od g. 14.00 jubilat zaprasza na symboliczną kawę lub soczek do auli św. J. Pawła II.

 2. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego rozpoczęło 47 osób. Życzymy wytrwania w modlitwie i postanowieniach.

 3. Dziś Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Jest to też II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W Tygodniu Biblijnym – od poniedziałku do piątku – przed wieczorną mszą świętą będzie czytany List św. Pawła do Rzymian. Osoby chętne do czytania prosimy o zapisanie się w zakrystii i zabranie tekstów. Chcielibyśmy drogim Parafianom zaproponować domową lekturę Listu do Rzymian. Otwórzmy dziś naszą Biblię i rozpocznijmy czytanie…

 4. W poniedziałek możliwość modlitwy wstawienniczej (po wieczornej Eucharystii).

 5. We wtorek i czwartek o g. 16.30 próby dzieci przed I – Komunią Świętą. Obecność obowiązkowa.

 6. We wtorek spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych z ks. Karolem o g. 17.00.

 7. W środę o g. 17.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań. Po Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych Natalii i ks. Mariana oraz spotkanie Przymierza Miłosierdzia.

 9. W czwartek po wieczornej mszy świętej Akcja Katolicka zaprasza wszystkich na kolejne spotkania. Temat: „Duch Święty źródłem darów i charyzmatów”.

 10. W czwartek – 19 kwietnia o g. 18.30 u Jana Kantego Eucharystia sprawowana przez Księdza Arcybiskupa: o szybką beatyfikację ks. Aleksandra Woźnego. Po mszy św. zostanie poświęcona izba pamięci Sługi Bożego. O łaskach otrzymanych za wstawiennictwem ks. Woźnego należy informować Postulatora – ks. Wojciecha Mullera lub Kurię Metropolitalną.

 11. W piątek spotkanie duszpasterstwa młodzieży (g. 18.45). Ks. Tomasz zaprasza…

 12. Idąc za zachętą Episkopatu Polski chcemy pielgrzymować do miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką, a także nawiedzimy miejsca ważne dla Ojczyzny w 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Będą to: Radzymin – Przasnysz – Rostków – Niepokalanów. Udamy się tam na dwa dni: 15 i 16 czerwca (piątek i sobota). Zapisy w zakrystii.

 13. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną wyniosła 1.305 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

 14. Dziś gościmy kleryka z naszego Seminarium Duchownego. Po mszach świętych będzie zbierał ofiary na rzecz swego Domu. Polecam tę intencję ofiarności Parafian.

 15. Za tydzień zbiórka do puszek na parafialne inwestycje (konto: Bank Pekao S.A. III O. w Poznaniu 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219).

 16. W „Michaelu”: O duchowości dziecka, Kaplica na probostwie, Katedra w dawnych odsłonach, U św. Michała w Parzęczewie i inne.

Zmarła nasza Parafianka: + Irena Kozak z ul. Szylinga – lat 98. Wieczny…