Ogłoszenia Parafialne 19 maja 2013r. Zesłanie Ducha św.

1. Bardzo dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przyjęcie figury św. Michała Archanioła z Gargano. Jesteśmy zaskoczeni dużą ilością Parafian, mieszkańców Poznania i okolic modlących się za Jego wstawiennictwem. Boże dziękujemy za łaski, które otrzymaliśmy. Św. Michale Twoimi jesteśmy! Prowadź nas!

2. Cieszymy się przyjęciem diakonatu przez syna naszej parafii – Juranda Żelisławskiego. Życzymy mu stałej postawy służebnej i dobrego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich w następnym roku.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na inwestycje parafialne. Tydzień temu uzbieraliśmy 2.140 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom. Także tym, którzy przesyłają na konto.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedzielę o godz. 17.30. W każdą sobotę maja zapraszamy na Apel Maryjny przy grocie o godz. 21.00.

5. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. W czwartek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

6. W poniedziałek po mszy św. i nabożeństwie wieczornym możliwość modlitwy wstawienniczej.

7. W poniedziałek spotkanie klas III gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie na sali.

8. Serdecznie zapraszamy we wtorek 21 maja do sali Jana Pawła II na godz.19.00, gdzie wspólnie obejrzymy film p.t. „JEZUS” w reżyserii Petera Sykesa i Johna Kirsha.(120 min), Jest to bardzo wierny film o Nauczycielu z Nazaretu- oparty na Ewangelii św, Łukasza.

9. W środę o g. 17.30 – nowenna, a o 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej. Po jej zakończeniu spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

10. W czwartek od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17.30 będzie nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. Po wieczornej Eucharystii w czwartek spotkanie Rady Ekonomicznej.

11. W piątek po wieczornej Eucharystii katecheza i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

13. W następną niedzielę w sanktuarium Narodzenia NMP w Tulcach kolejne spotkanie w cyklu: Rodzina Szkołą Miłości: g. 17.00 – msza święta z homilią i wykład na temat uzależnień w rodzinie. Poprowadzi ks. Waldemar Twardowski.

14. 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała już dziś bardzo proszę grupy duszpasterskie naszej parafii o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy. I Ołtarz młodzież i ministranci, II ołtarz Matki i Ojcowie Różańcowi, III ołtarz grupa Franciszkańska i IV ołtarz Akcja Katolicka. Jak zawsze prosimy o udekorowanie okien i wywieszenie flag.

 

 

 

Zmarli nasi parafianie: + Kazimierz Bartkowiak lat 84 z ul. Niecała, + Stanisław Wasielewski, lat 80 z ul. Iłłakowiczówny, + Lech Sajnaj lat 62 z ul. Małeckiego. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez