Ogłoszenia Parafialne – 2 grudnia 2018

 

 1. W Częstochowie na zaproszeniu Matki Bożej do naszej Archidiecezji było dużo pielgrzymów: 107 kapłanów i ponad 4 tysiące wiernych. Bardzo dziękuję naszej parafialnej delegacji. Matka Boża w swym cudownym Wizerunku przybędzie do naszej wspólnoty 27 listopada 2019 roku.

 2. Za sugestią Rady Duszpasterskiej pragniemy – także z racji wezwania parafii – ubogacić kult św. Michała Archanioła. W drugi poniedziałek miesiąca odprawimy wotywę do św. Michała Archanioła, a pół godziny wcześniej wspólnota Rycerstwa św. Michała Archanioła poprowadzi stosowne modlitwy, a w inne poniedziałki po zakończonej Eucharystii wieczornej odmówimy litanię do św. Michała Archanioła. Ponadto po zakończeniu każdej mszy świętej będzie modlitwa do naszego Patrona.

 3. Roraty ku czci Maryi Niepokalanej o g. 6.15 – dla młodzieży i dorosłych (od poniedziałku do soboty). Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na g. 18.00. Można zabrać z sobą lampiony.

 4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

 5. We wtorek o g. 19.00 – Krąg Biblijny. Ks. Prof.. Janusz Nawrot zaprasza (probostwo).

 6. Spotkanie dla Panów, którzy służą i chcą służyć przy ołtarzu we wtorek po wieczornej Eucharystii (wieczernik).

 7. W środę o g. 17.00 – spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych (dzieci kl.: IV-VI).

 8. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań. O g. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę na wieczorną mszę świętą. Po niej będzie można złożyć w przedsionku kościoła ofiarę na potrzeby Radia Maryja.

 10. W I – Czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00. O g. 17.00 – adoracja Towarzystwa Przyjaciół ASD. O g. 17.30 nowenna do naszych Bł.: ks. Mariana i Natalii.

 11. W czwartek o g. 19.30 – Przymierze Miłosierdzia zaprasza na mszę św. o uzdrowienie.

 12. W I – Piątek miesiąca spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych od g. 16.00 – 18.00.

 13. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w piątek po wieczornej mszy świętej.

 14. Do chorych pójdziemy: ks. Karol i ks. proboszcz w piątek od g. 9.00, a ks. Rafał w sobotę od. g. 9.00.

 15. W sobotę – 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od g. 12.00 – 13.00 w naszym kościele Godzina Łaski. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej o potrzebne Boże Błogosławieństwo. O g. 13.00 dodatkowa msza święta.

 16. 8 grudnia na Targach Poznańskich V Archidiecezjalne Forum Ewangelizacyjne. Tematem będzie zaangażowanie w życie parafii. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie: www.forumarchpoznan.pl

 17. Tydzień temu kleryk na potrzeby Seminarium uzbierał 2.690 zł. „Bóg zapłać” …

 18. Bardzo dziękuję Osobom, które już wsparły naszą Parafiankę pragnącą pojechać do Panamy na Światowe Dni Młodzieży (15 styczeń do 2 lutego 2019 r.). Będzie naszą delegatką na to spotkanie Młodych z papieżem Franciszkiem. Potrzeba jeszcze wsparcia. Można to uczynić przesyłając ofiarę na parafialne konto z dopiskiem „Panama” lub bezpośrednio u ks. Prob. albo w biurze parafialnym.

 19. Rozpoczynamy remont zakrystii. Najpierw zmiana elektryczności…

 20. Z tyłu kościoła można otrzymać świece na stół wigilijny: duże – ofiara 13 zł, małe – ofiara 6 zł; kartki świąteczne z symboliką religijną i poświęcone opłatki.

 21. W niedzielę 9 grudnia po Mszy Świętej o 10.30 warsztaty dla dzieci. Chcemy własnoręcznie przygotować kartki świąteczne. Czas trwania 90 minut. Serdecznie zapraszamy.