Ogłoszenia Parafialne 26 kwietnia 2015 r.

 1. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.
 2. W najbliższy wtorek o g. 19.00 w naszej auli Jana Pawła II spotkanie przed pielgrzymką do Włoch „Szlakiem św. Michała” Można się zgłaszać – są jeszcze wolne miejsca.
 3. W środę – 29 kwietnia przypada dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego i 70 rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, który w czasie II wojny światowej był głównym miejscem więzienia duchownych z kościołów chrześcijańskich. W nieludzkich warunkach przebywało w nim m. In. blisko 1800 księży, zakonników i biskupów katolickich z Polski. Ponad połowa z nich zginęła w Dachau męczeńską śmiercią. Z archidiecezji poznańskiej śmierć męczeńską poniosło 206 kapłanów. Wśród nich wikariusz naszej parafii – bł. ks. Marian Konopiński. Polscy duchowni, którzy przeżyli i jako wolni opuścili obóz, swoje ocalenie przypisywali cudownemu w stawiennictwu św. Józefa. Jednym z nich był późniejszy długoletni proboszcz świętomichałowej wspólnoty – ks. Prałat Ludwik Bielerzewski.
 4. Ks. Proboszcz udaje się z pielgrzymką kapłanów poznańskich do Dachau, gdzie w środę będzie celebrował mszę świętą, której przewodniczyć będą: przewodniczący Episkopatu Polski – abp Stanisław Gądecki i przewodniczący Episkopatu Niemiec – kard. Reinhard Marx. Weźmie też udział w nabożeństwie z modlitwą o pokój i pojednanie we Fryzyndze.
 5. W środę przed mszą świętą wieczorną nowenna za wstawiennictwem bł. Ks. Mariana Konopińskiego, a po zakończone Eucharystii udamy się na modlitwę do tablicy upamiętniającej naszego Blogosławionego.
 6. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej i msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po zakończonej Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. W czwartek od g. 15.00 adoracja w ciszy, a o g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych…
 8. W najbliższy piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe tego dnia po wieczornej Eucharystii, a w sobotę i w niedzielę o g. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 9. W piątek – 1 maja, decyzją Księdza Arcybiskupa, nie ma postu.
 10. W I – Piątek miesiąca spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych od g. 16.00 – 18.00. O g. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 11. Do chorych pójdziemy: ks. Proboszcz i ks. Adam w piątek od g. 9.00, a ks. Janusz w sobotę od g. 9.00.
 12. W najbliższą sobotę – 2 maja przypada I – Sobota miesiąca, a jednocześnie decyzją Episkopatu Polski świętujemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o g.: 7.30, 9.00, 12.00, 18.00. Od g. 11.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 13. W sobotę od g. 17.00 do g. 18.00 okazja do spowiedzi świętej. Zapraszamy.
 14. W niedzielę – 3 maja o g. 9.00 msza święta ku czci NMP Królowej Polski, a po niej spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 15. Zbiórka na inwestycje parafialne tydzień temu wyniosła 1.460 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 16. W „Przewodniku Katolickim”: główny temat – spotkanie wiary i kultury, m. in. rozmowa z kard. Gianfranco Ravasim, a także Trudna rozmowa – rady p. psycholog przed ważnymi rozmowami.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Eugeniusz Wiśniewski z ul. Grunwaldzkiej – lat 86 i + Janina Konieczna z ul. Grunwaldzkiej – lat 86. Wieczny odpoczynek…

 

Biuro par. czynne: w poniedziałek, środę i czwartek – g. 16.00 – 18.00, we wtorek i piątek g. 9.00 – 12.00.