Ogłoszenia Parafialne 26 maja 2013r. – Trójcy Świetej

 

 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W następna sobotę i niedzielę nabożeństwo czerwcowe o g. 18.45.

2. W środę – 29 maja św. Urszuli Ledochowskiej, Patronki Archidiecezji, a w piątek (31 maja) święto Nawiedzenia NMP.

3. W poniedziałek po mszy św. i nabożeństwie wieczornym możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. We wtorek o g. 17.00 – próba sypania kwiatków dla dziewczynek. Bardzo prosimy rodziców i dziadków o zachętę. Niech przyjdą przedszkolaki, ale także dziewczynki, które niedawno przeżywały rocznicę I – komunii Świętej i starsze. W zakrystii można przynosić kwiaty do sypania.

5. W środę o g. 17.30 – nowenna, a o 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej. Wieczorna msza święta już z uroczystości Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po nabożeństwie w środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała po mszy świętej o g. 10.00. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim nasz Arcypasterz wygłosi Słowo Boże, udzieli uroczystego Błogosławieństwa i przedstawi nowo wyświeconych Księży.

7. Porządek mszy świętych w Bo że Ciało w naszym kościele tak jak w niedzielę. O g. 15.00 główna Eucharystia z uroczystym kazaniem. Przewodniczył jej będzie ks. Kanonik Marian Dopieralski, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. Potem procesja ulicami naszej parafii. Pójdziemy ulicami: Stolarską, Śniadeckich, Konopnickiej, Matejki, Grunwaldzką i wrócimy Stolarską do kościoła. I ołtarz przygotowuje młodzież, II – wspólnota franciszkańska, III – Żywy Różaniec i IV – Akcja Katolicka. Ostatnia msza święta po zakończeniu procesji ok. g. 17.30-18.00 już bez kazania.

8. Bardzo proszę o ubranie okien, wywieszenie flag. Niech to będzie nasza modlitwa gestu i wdzięczność Jezusowi za Jego obecność w Eucharystii.

9. W I – Sobotę miesiąca ks. Kapelan odwiedzi chorych z komunią Świętą (od g. 9.00)

10. Nabożeństwo I – Sobót miesiąca: g. 11.00 – modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, g. 12.00 – msza święta. Zapraszamy.

11. W następną niedzielę po mszy świętej o g. 9.00 spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca.

12. W kinie na Bułgarskiej 19 jest grany film „Cristiada” o dużych wartościach chrześcijańskich: od 24 maja do 6 czerwca. Bardzo zachęcamy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

13. Klerycy – tydzień temu – uzbierali ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego 2.810 zł. ”Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

 

 

Zmarli nasi Parafianie: + Krzysztof Kosowski ul. Bukowskiej, + Teresa Pawlak z ul. Kossaka

Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez