Ogłoszenia Parafialne 28 kwietnia 2013r. V Niedziela Wielkanocna

1. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Jurand Żelisławski, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia diakonatu w Poznaniu, dnia 16 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzielaniu temuż alumnowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego zarządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mających otrzymać święcenia oraz oto, by Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

2. W poniedziałek zapraszamy pierwsze klasy gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie w Sali. Po mszy św. wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

3. W czwartek 2 maja przypadają imieniny śp. Ks. Kan. Zygmunta Thimma. Msza św. za zmarłego długoletniego proboszcza naszej parafii o g.18.00, a po mszy św. udamy się samochodami na cmentarz Gorczyński, gdzie modlić się będziemy przy grobie za zmarłego kapłana.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W każdą sobotę maja zapraszamy też na Apel Maryjny przy grocie o godz. 21.00.

5. Również w środę o g.17.30 nowenna i msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej. W tym dniu nie będzie spotkania Odnowy w Duchu św.

6. W I czwartek od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17.30 będzie nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. Okazja do spowiedzi świętej od. g. 17.30

7. W I piątek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 w intencji Ojczyzny i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz udziału w hucznych zabawach. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych 10 maja.

8. W I Sobotę ks. Kapelan Marian odwiedzi chorych od g. 9.00, a o godz. 11.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i msza św. o g. 12.00 za wstawiennictwem błogosławionych: Jana Pawła II, Natalii i Ks. Mariana.

9. W dniach 14 i 15 maja gościć będziemy w naszej parafii figurę św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. Szczegółowy plan nawiedzenia figury podamy później.

10. Spotkanie dla rodziców dzieci obchodzących I rocznicę Komunii Św. odbędzie się w środę 8 maja po wieczornej Mszy Św.

11. W przyszłą niedzielę po mszy św. o g. 9.00 spotkanie Żywego Różańca.

12. Wraz z parafią Objawienia Pańskiego na poznańskiej Ławicy organizujemy pielgrzymkę do

Lwowa i na Podole w dniach 1-7 lipca 2013 roku. Cena 1490 zł. Szczegółowy plan do

odbioru w zakrystii. W zakrystii lub w biurze parafialnym zapisy.

13.Biuro parafialne w środę i piątek będzie nieczynne.

Ogłoszone przez