Ogłoszenia Parafialne – 29 lipca 2018

 

 

 1. Serdecznie dziękujemy ks. Filipowi Kodurowi za pomoc w lipcu w naszej parafii… Życzymy wielu łask bożych i opieki Matki Bożej.

 2. Dziś święcimy pojazdy po każdej Mszy św.

 3. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na inwestycje parafialne. Bóg zapłać.

 4. 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Tego dnia każdy może uzyska

 5. odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz pozostając w wolności od grzechu ciężkiego.

 6. Kto ma niepotrzebną albę z pierwszej Komunii św. może przynieść do zakrystii lub do biura parafialnego podarujemy je dzieciom z byłego Związku Radzieckiego. Oni bardzo potrzebują.

 7. W środę o g. 17:30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

 8. Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza na wieczorną Mszę św. w środę. Po Mszy św. w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiarę na dzieła związane z Radiem Maryja.

 9. W czwartek od g. 15:00 adoracja w ciszy. O g. 17:30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

 10. Na godz. 19:30 Przymierze Miłosierdzia zaprasza na Mszę św.

 11. Chorych odwiedzimy: ks. Proboszcz i ks. Karol w piątek a ks. Rafał w sobotę.

 12. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek z racji pierwszego piątku w godz. 16:00 – 18:00, a także w sobotę od g. 17:00 – 18:00.

 13. Przed nami kolejna pielgrzymka szlakiem kościołów św. Michała Archanioła. We wtorek – 28 sierpnia. Tym razem proponujemy: Winną Górę, Sowinę, Szczury i Wierzbno (rodzinne sioło ks. Proboszcza). Zapisy w zakrystii.

 14. Wraz z parafią św. Stanisława Kostki zapraszamy na pielgrzymkę jednodniową 26.VIII.2018 r do Świnic Warskich do Sanktuarium św. siostry Faustyny. Szczegóły podane są na plakatach.

 15. Jubileuszowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 1050-lecia naszej Archidiecezji. 2 – 7 października 2018 r. Samolotem z Ławicy. Program w gablocie ogłoszeń.

 16. Pragniemy zaprosić do włączenia się w akcję Zespołu Episkopatu do Spraw Trzeźwości i Osób Uzależnionych: 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości. Może warto wejść w ten egzamin z wolności i miłości do Kościoła i Ojczyzny.

 17. Zmarli nasi parafianie: + Urszula Frankowska z ul. Kossaka, + Andrzej Wyrwa z ul. Matejki i + Grzegorz Witczak z ul. Bukowskiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Eucharystii o g. 15.00.

Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w skróconym wymiarze: poniedziałki, środy i czwartki od g. 16:30 – 17:30, we wtorki i piątki od g. 9:00 – 10:00.

Wszystkim, którzy udają się, bądź są u nas na wakacjach czy urlopie, życzymy wielu łask, wypoczynku fizycznego i duchowej odnowy. O wszystkich pamiętamy w modlitwie. Zachęcamy też do znalezienia – gdziekolwiek będziemy – kościoła i uczestnictwa we Mszy św.