Ogłoszenia Parafialne – 3 czerwca 2018

 

 1. Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom procesji. Dziękujemy za przystrojenie okien.

 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Eucharystii procesja wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy i procesja do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym (przygotowuje: Akcja Katolicka, Zespół Caritas, Siostry Adoratorki z Towarzystwem Przyjaciół ASD i młodzież). W czwartek także obrzęd poświęcenia wianków. Po zakończonej procesji w czwartek zapraszam Wszystkich zaangażowanych w Boże Ciało i oktawę na kawę i lody.

 3. Naboż. czerwc: codziennie po wieczor. mszy św; w sob. g.17.40, a w niedz.o g. 11.40.

 4. W poniedziałek możliwość modlitwy wstawienniczej (po procesji).

 5. W poniedziałek o g. 19.15 – Krąg Biblijny. Ks. prof. Nawrot zaprasza (w auli).

 6. We wtorek o g. 19.00 – spotkanie Rady Ekonomicznej.

 7. W środę o g. 17.30 – nowenna do MB Nieustającej Pomocy i msza św. w intencji próśb i podziękowań oraz spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 8. W I – Czwartek miesiąca adoracja w ciszy od g. 15.00. O g. 17.00 adoruje Towarzystwo Przyjaciół naszego Seminarium, o g. 17.30 – nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

 9. W czwartek o g. 19.30 Przymierze Miłosierdzia zaprasza na mszę św. o uzdrowienie.

 10. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu. Jest to Światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O g. 18.00 msza święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, a potem adoracja z modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.

 11. Jesteśmy zaproszeni na odpust do parafii NSPJ na Jeżycach. Suma odpustowa o g. 18.00.Jak co roku po mszy świętej procesja eucharystyczna na Pl. Mickiewicza.

 12. W piątek spotkanie dla młodzieży z ks. Tomaszem.

 13. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 14. W następny poniedziałek – 11 czerwca będziemy modlić się w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. J P II (nowenny przed 100-leciem odzyskania Niepodległości).

 15. Dzieci (kl. III i wzwyż) zapraszamy na Wakacje z Bogiem na Mazury (Olsztyn, Gietrzwałd, Malbork) z ks. Karolem. W dniach 26-31 lipca. Koszt 500 zł. Spotkanie organizacyjne z rodzicami w poniedziałek – 28 maja, g. 19.00.

 16. Parafialny Rajd Rowerowy do Wierzonki w sobotę – 9 czerwca. Zbiórka o g. 8.30 z rowerami. Jedziemy szynobusem do Czerwonaka, a potem 9 km jazdy rowerem. Powrót ok. 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt udziału 10 zł.

 17. Festyn Parafialny w niedzielę – 17 czerwca. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji prosimy na spotkanie w piątek o g. 19.30 z ks. Rafałem.

 18. II Oblężenie Jasnej Góry przez mężczyzn w sobotę – 23 czerwca. Organizujemy wspólny wyjazd. Więcej szczegółów za tydzień.

 19. Koncert z okazji Jubileuszu 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej: na Ostrowiu Tumskim wystąpi zespół „Il Divo”: w piątek 22 czerwca o g. 19.30. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w zakrystii.

 20. Ks. dziekan WT – Paweł Wygralak organizuje pielgrzymkę do Portugalii: 23VII-3VIII (Fatima, Nazare, Coimbra, Lizbona, Madera). Szczegóły na plakacie i w zakrystii.

 21. Dziś zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 22. Ks. Karol ma dziś imieniny. Życzymy Mu darów Ducha Świętego w posługiwaniu w naszej parafii, a także wśród chorych: w szpitalu i Domu Pomocy Społecznej…