Ogłoszenia Parafialne – 4 listopada 2018

 

 1. Za zmarłych będziemy się modlić w ramach modlitwy różańcowej przed ranną i wieczorną Eucharystią (7.30 i 17.30) do czwartku włącznie (8 listopada). Można jeszcze wpisać swych zmarłych na karteczkę i wrzucić do skarbony z napisem „Wymienianki”.

 2. W dniach 1 – 8 XI można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki: przystąpi do Komunii Św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża (np. Zdrowaś Maryjo).

 3. Trwa nowenna przed 100-leciem Odzyskania Niepodległości (do soboty włącznie): przed wieczorną Eucharystią (g. 17.55).

 4. Za tydzień – 11 listopada: 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na g. 15.00. Piętnaście minut wcześniej wybrzmią nasze dzwony radosnymi dźwiękami. Będzie odprawiona uroczysta Eucharystia z podziękowaniem Panu Boga z wolną Polskę. Rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie. Prosimy o obecność nasze sztandary. Po zakończonej modlitwie w kościele – tradycyjnie już – Akcja Katolicka przygotowuje w auli św. Jana Pawła II „Podwieczorek Patriotyczny” (kawa, rogale, pieśni patriotyczne). Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 5. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

 6. We wtorek o g. 19.00 Krąg Biblijny z ks. Prof. Januszem Nawrotem.

 7. W środę spotkanie Eucharyst Ruchu Młodych: zapraszamy dzieci kl. – IV, V i VI.

 8. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z wymieniankami i msza św. w intencji próśb i podziękowań. O g. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w środę do sali św. Franciszka na g. 16.00. Zostanie przedstawiony „List do osób w podeszłym wieku” św. Jana Pawła II.

 10. W czwartek Przymierze Miłosierdzia zaprasza na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek o g. 19.30.

 11. W piątek o g. 18.00 msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

 12. Za tydzień w niedzielę młodzież będzie proponować świętomarcińskie rogale.

 13. Już dziś zapraszamy na organizowane przez Akcję Katolicką „Parafialne Dni Kultury Chrześcijańskiej” w dniach 16 – 18 listopada. W tym roku bohaterami będą święci: Stanisław Kostka i Andrzej Bobola.

 14. Siostry Klawerianki są bardzo wdzięczne za nadzwyczaj życzliwe przyjęcie i bardzo dziękują za złożone ofiary. Uzbierały 9.700 zł. „Bóg zapłać!

Zmarła nasza Parafianka: + Urszula Grabska z ul. Kossaka lat 96. Wieczny odpoczynek…