Ogłoszenia Parafialne – 5 sierpnia 2018

 

 

 1. W poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego, we wtorek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, w środę św. Dominika, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca, a w sobotę św. Klary. Wszystkim solenizantkom i solenizantom wielu łask Bożych.

 2. Kto ma niepotrzebną albę z pierwszej Komunii św. może przynieść do zakrystii lub do biura parafialnego podarujemy je dzieciom z byłego Związku Radzieckiego. Oni bardzo potrzebują.

 3. W środę o g. 17:30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. O godz. 19.00 spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym

 4. W czwartek od g. 15:00 adoracja w ciszy. O g. 17:30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. o 19.00 spotkanie Przymierza Miłosierdzia.

 5. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta i Adoracja o uzdrowienie i uwolnienie.
 6. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a także w sobotę od g. 17:00 – 18:00.

 7. W sobotę kolejna Msza Święta za Ojczyznę w ramach nowenny przed obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym razem przyjrzymy się błogosławionej poznańskiej piątce z Wronieckiej.

 8. Przed nami kolejna pielgrzymka szlakiem kościołów św. Michała Archanioła. We wtorek – 28 sierpnia. Tym razem proponujemy: Winną Górę, Sowinę, Szczury i Wierzbno (rodzinne sioło ks. Proboszcza). Zapisy w zakrystii.

 9. Wraz z parafią św. Stanisława Kostki zapraszamy na pielgrzymkę jednodniową 26.VIII.2018 r do Świnic Warskich do Sanktuarium św. siostry Faustyny. Szczegóły podane są na plakatach.

 10. Jubileuszowa Pielgrzymka do Rzymu z okazji 1050-lecia naszej Archidiecezji. 2 – 7 października 2018 r. Samolotem z Ławicy. Program w gablocie ogłoszeń.

 11. Pragniemy zaprosić do włączenia się w akcję Zespołu Episkopatu do Spraw Trzeźwości i Osób Uzależnionych: 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości. Może warto wejść w ten egzamin z wolności i miłości do Kościoła i Ojczyzny. Te 100 dni rozpoczęło się 4 sierpnia.

 12. Nowy Przewodnik Katolicki – zapraszamy do poczytania.

 13. Zmarli nasi parafianie: + Zbigniew Szurgot, lat 45 z ul. Grunwaldzkiej, + Barbara Lewandowska, lat 86 z ul. Wojskowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

W lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Eucharystii o g. 15.00.

Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w skróconym wymiarze: poniedziałki, środy i czwartki od g. 16:30 – 17:30, we wtorki i piątki od g. 9:00 – 10:00.

Wszystkim, którzy udają się, bądź są u nas na wakacjach czy urlopie, życzymy wielu łask, wypoczynku fizycznego i duchowej odnowy. O wszystkich pamiętamy w modlitwie. Zachęcamy też do znalezienia – gdziekolwiek będziemy – kościoła i uczestnictwa we Mszy św.