Ogłoszenia Parafialne 5 kwietnia 2015 r.

 1. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy byli obecni i modlili się w Wielki Wtorek na uroczystości 70 – lecia męczeńskiej śmierci bł. Natalii Tułasiewicz. Było nas dużo. „Bóg zapłać”.
 2. Bardzo dziękuję i gratuluję twórcom i aktorom spektaklu – nauczycielom i młodzieży – o męce Jezusa i męczeństwie bł. Natalii. Ks. Arcybiskup wyrażał uznanie i radość z jakości tego przedsięwzięcia. Szczególne gratulacje i podziękowania dla p. Ewy Nadolnej – reżyserce i p. Krystynie Szablak – inspiratorce. Niech bł. Natalia będzie i orędowniczka u Boga i wzorem do naśladowania!
 3. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy dali świadectwo swej wiary przez uczestnictwo w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej. Szczególne podziękowanie dla Służby Ołtarza – ministrantów i lektorów z p. Pawłem i ks. Adamem za piękne przygotowanie liturgii. Bardzo dziękuję p. Jackowi i p. Piotrowi za przygotowanie Grobu Pańskiego i ciemnicy. Boże błogosław!
 4. Codziennie 20 minut przed wieczorną mszą św. nowenna do Miłosierdzia Bożego (g. 17.40).
 5. W środę o g. 17.30 Nowenna do Matki Bożej i msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Po jej zakończeniu spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W środę po wieczornej mszy świętej w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby Radia Maryja. następnie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do sali św. Franciszka. Tematem spotkania będą wybrane fragmenty z encykliki o Bożym Miłosierdziu Ojca Świętego Jana Pawła II.
 7. W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie ma postu.
 8. W piątek o g. 18.00 msza św. o uwolnienie i uzdrowienie i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.
 9. W sobotę pierwsza spowiedź dzieci przed I – Komunią św.: g. 10.00 – dziewczynki, g. 11.00 – chłopcy.
 10. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia. Tego dnia zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” tym Parafianom którzy już złożyli daninę diecezjalną. Kto jeszcze tego nie uczynił prosimy o hojność.
 12. Pragnę wyrazić wdzięczność za dary na rzecz potrzebujących: produkty spożywcze przekazane do koszy i ofiary wrzucane do skarbony św. Antoniego (w Wielkim Poście wpłynęło 1.835 zł). „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.
 13. Na kwiaty do Grobu Pańskiego uzbieraliśmy 1.160 zł. Bardzo, bardzo dziękuję.
 14. W „Przewodniku Katolickim” dodatek specjalny: kardynałowie o Komunii św. dla rozwiedzionych.
 15. „Michael” – ukazał się nowy numer: główne tematy to Ks. Kanonik Marian Sedlaczek i bł. Natalia Tułasiewicz. Numer poszerzony – cena 4 zł. Zachęcamy do kupna. Jest wyłożony z tyłu kościoła.

 

 

Zmarli nasi Parafianie: + Barbara Przybylska z ul. Kossaka – lat 85, + Natalia Czaplińska z ul. Zeylanda – lat 88, + Władysław Pałasz z ul. Ułańskiej – lat 92 i + Jadwiga Gałek z ul. Szylinga – lat 81. Wieczny odpoczynek…