Ogłoszenia Parafialne – 6 sierpnia 2017

 

 1. W tym tygodniu: w poniedziałek bł. Edmunda Bojanowskiego; we wtorek św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, a w piątek św. św. Klary.

 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o g.17.30, potem msza św. w intencji próśb i podziękowań.

 3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie w środę do sali św. Franciszka na g. 16.00. Temat: „Wspomnienia s. Łucji z Fatimy”. Po wieczornej mszy świętej w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na potrzeby Radia Maryja.

 4. Adoracja w ciszy w I czwartek od 15.00. O g. 17.30 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. O g. 19.00 spotkanie Przymierza Miłosierdzia.

 5. W czwartek – 10 sierpnia jesteśmy zaproszeni na odpust ku czci św. Wawrzyńca do o. Pallotynów. Suma o g. 19.00.

 6. W piątek o g. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. A o g. 18.00 msza św. o uwolnienie i uzdrowienie oraz adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

 7. Okazja do spowiedzi w ciszy i spokoju w sobotę od g. 17.00 – 18.00.

 8. W następną niedzielę – 13 sierpnia – Dzień Fatimski. O g. 20.00 dodatkowa msza święta z procesją figury MB Fatimskiej. O g. 19.30 – różaniec fatimski. Proszę o asystę Odnowę w Duchu Świętym.

 9. W niedziele 13 sierpnia o g. 10.00 w Katedrze, msza święta w 40 rocznicę śmierci ks. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Aresztowany w 1953 r. razem z ks. Prymasem, kard. Stefanem Wyszyńskim, był poddaany bestialskim torturom. Jego heroizm popsuł plany komunistom zniszczenia Kościoła w Polsce. Po mszy św. okazja nawiedzenia grobu zmarłego Arcybiskupa.

 10. Jeden z naszych Parafian udaje się ze wspólnotą Lew Judy i z Duszpasterstwem Akademickim św. Rocha na projekt misyjny do Kibeho w Rwandzie. Po mszach świętych, w następną niedzielę, będzie można wesprzeć ofiarą to dzieło.

 11. W poniedziałek – 21 sierpnia ks. Rafał zaprasza dzieci na kręgle do galerii MM przy ul. św. Marcin. Zgłoszenia w zakrystii. Więcej informacji za tydzień.

 12. Parafialna pielgrzymka szlakiem kościołów św. Michała Archanioła: Parzęczewo – Siedlec – Obra. W Obrze poznamy postać ks. Antoniewicza i jego pieśni. Termin: wtorek – 29 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

 13. Studentka wokalistyki (24 lata, ze Szczecina) pragnie wynająć mieszkanie w zamian za opiekę nad osobą starszą, bądź niepełnosprawną. Szczegóły w zakrystii.

 14. Tydzień temu uzbieraliśmy na dwie rodziny z Aleppo w Syrii 2.050 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

 15. W „Przewodniku Katolickim”: O rekolekcjach „Winnica Racheli” dla matek i ojców, którzy dokonali aborcji; O radykalnych, którzy wychodzą z uzależnień bez leków i psychoterapii, a dzięki modlitwie, pracy i wspólnocie.

W lipcu i sierpniu nie będzie mszy świętej o g. 15.00 w niedzielę.

W lipcu i sierpniu biuro parafialne według skróconego porządku: poniedziałek, środa, czwartek od g. 16.30 – 17.30, we wtorek i piątek od g. 9.00 – 10.00.