Ogłoszenia Parafialne – 7 października 2018

 1. Od poniedziałku nabożeństwa różańcowe: codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 11.30. W piątek prosimy młodzież o uczestnictwo i prowadzenie.

 2. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00.

 3. W piątek święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej, a w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

 4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

 5. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy wsparli akcję Alby na Wschód. Ks. Tomasz wysłał w sumie 19 alb. Serdeczne Bóg zapłać.

 6. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy w połączeniu z różańcem i msza św. w intencji próśb i podziękowań. Po wieczornej Eucharystii wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Jezusa.

 7. W Czwartek od g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 17.30 Różaniec.
  O 18.00 kolejna Msza Święta za Ojczyznę w ramach Nowenny przed obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Tym razem pochylimy się nad postacią arcybiskupa Antoniego Baraniaka. O 19.00 spotkanie Przymierza Miłosierdzia

 8. W Piątek o 18.00 Msza Święta i Adoracja w intencji o uzdrowienie i uwolnienie – po wieczornej Mszy Świętej spotkanie duszpasterstwa młodzieży.

 9. W sobotę 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie. Nie będzie Eucharystii o 18.00. Różaniec o 19.30 i o 20.00 Msza Święta i następnie procesja z figurą Matki Bożej.

 10. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pól godziny przed Mszą Świętą. W Sobotę spowiedź w od 19.00 do 20.00.

 11. Dziś zbiórka do puszek na rzecz duszpasterstwa dzieci w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie.

 12. Kolejna Niedziela to 18 Dzień Papieski. Tradycyjnie będzie można nabyć pyszne kremówki za 4 zł oraz wesprzeć fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspiera uzdolnioną ubogą młodzież.

 13. W następnym roku (2019) rozpocznie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Poznańskiej Archidiecezji. Z inicjatywy Biskupów jedziemy na Jasną Górę, by zaprosić Matkę Bożą do nas. Na ten akt organizujemy pielgrzymkę autokarową, razem z parafią dziekańską, na Jasną Górę. 23 i 24 listopada (piątek – sobota). Cena ok. 160 zł. Zapisy u nas w zakrystii lub biurze parafialnym. Prosimy o szybkie podjęcie decyzji.

 14. Mamy nowy numer „Michaela”, a w nim: wykład ks. Prof. Marka Dziewieckiego „Duch Jezusa, a duch świata”; Prof. Stanisław Kozłowski pisze o ubiegłorocznej pielgrzymce do klasztoru w Obrze, a także wspomnienie o naszym zmarłym Parafianinie + Jarku Michalskim.

Zmarli nasi Parafianie: + Andrzej Wrzesiński z ul. Grunwaldzkiej – lat 65; + Maria Grzechowiak-Staszewska z ul. Małeckiego – lat 71; + Bożena Niwińska z u;. Grunwaldzkiej – lat 73. Wieczny odpoczynek…