Ogłoszenia Parafialne 8 marca 2015 r.

 1. Zmarł nasz ks. kanonik Marian Sedlaczek. W poniedziałek nie wstał na śniadanie. Gdy wszedłem do pokoju leżał na ziemi już ubrany – jak każdego dnia. Zadzwoniłem po pogotowie. Nałożyłem oleje święte. Po przybyciu lekarz stwierdził zgon. Z najbliższymi współpracownikami pomodliliśmy się i zawołaliśmy przedsiębiorstwo pogrzebowe już z trumną. Na probostwie umyliśmy ciało i ubraliśmy w szaty kapłańskie. W piątek o g. 19.00 wprowadziliśmy ciało do kościoła. Była msza święta koncelebrowana przez 15 kapłanów i czuwanie modlitewne do g. 22.00. W sobotę rano już od g. 7.00 trwała modlitwa przy doczesnych szczątkach Księdza Kanonika. Uroczystej mszy św. pogrzebowej (sobota g. 11.00) przewodniczył Metropolita Poznański – ks. Abp Stanisław Gądecki. Słowo Boże wygłosił ks. Prob. Roman Poźniak. O g. 12.30 miał miejsce pochówek na cmentarzu jeżyckim (ul. Nowina 1). Licznie zgromadzeni: rodzina, kapłani, Parafianie, harcerze, Goście w asyście Wojska Polskiego – odprowadziliśmy ciało Księdza Kanonika na miejsce oczekiwania na zmartwychwstanie. Bardzo, dziękuję Wszystkim, którzy byli obecni i przyczynili się do godnego pożegnania tego wielkiego Kapłana.
 2. Bardzo dziękuję uczestnikom rekolekcji parafialnych. Opatrzność Boża sprawiła, że były one połączone z przeżywaniem żałoby po śmierci Księdza Kanonika. Dał temu wyraz także nasz Rekolekcjonista – ks. prof. Paweł Bortkiewicz w felietonie w piątkowym numerze „Naszego Dziennika”. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze dla Kaznodziei rekolekcyjnego. Niech Bóg będzie uwielb za Dobro, które uczyniły w sercach rekolekcje…
 3. Gorzkie Żale o g. 15.40. Wcześniej o g. 15.00 — msza święta bez kazania.
 4. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.
 5. We wtorek spotkanie kl. II gimnazjum przed Bierzm: g. 18.00 – msza św. i spotk w grupach.
 6. We wtorek o g. 19.00 – Krąg Biblijny. Ks. Prof. Janusz Nawrot zaprasza…
 7. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a o g. 18.00 msza św. intencji próśb i podziękowań. Po jej zakończeniu spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 8. W środę w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja. Następnie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do Sali św. Franciszka. Tematem spotkanie będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość. Będzie można uzyskać stosowną pomoc w wypełnieniu formularza PIT.
 9. W I – Czwartek adoracja w ciszy od g. 15.00, o g. 17.30 nowenna do naszych Błog…
 10. W Piątek Droga krzyżowa dla dzieci o g. 17.00. W piątek o g. 18.00 msza św. o uzdrowienie i uwolnienie. Potem droga krzyżowa i adoracja z modlitwą o uwoln i uzdrow.
 11. W sobotę okazja do spowiedzi świętej w ciszy i spokoju: od g. 17.00 – 18.00.
 12. Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Włoch szlakiem św. Michała Archanioła w dniach 28 czerwca (niedziela) do 8 lipca (środa). Osoby, które się decydują pielgrzymować prosimy o zgłoszenie i zapis w zakrystii bądź w biurze par. – do 20 marca.
 13. Serdeczne „Bóg zapłać” tym Parafianom którzy już złożyli daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. Można je składać do skarb., na skł. lub w biurze par
 14. Tydzień temu uzbieraliśmy na misje 545 zł. „Bóg zapłać”.
 15. Za tydzień zbiórka do puszek na inwestycje parafialne. (Konto parafii: Bank Pekao SA III O. w Poznaniu – 89 1240 1750 1111 0000 1905 9219).
 16. W Wielkim Poście pomagamy potrzebującym. Ofiarę pieniężną na można złożyć do skarbony św. Antoniego z tyłu kościoła. Z przodu wystawiliśmy kosze na żywność.
 17. Z tyłu kościoła można nabyć paschaliki (ofiara – 7 zł), krzyże i kartki świąteczne.
 18. Zmarli nasi Parafianie : + Waldemar Snopek z ul. Kossaka – lat 56; + ks. Marian Sedlaczek z ul. Stolarskiej – lat 88 i + Krystyna Guderczyk z ul. Gąsiorowskich – lat 62 . Wieczny…