Ogłoszenia Parafialne – 9 września 2018

 

 1. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 2. W kościele możemy obejrzeć wystawę z okazji Jubileuszu 1050-lecia Biskupstwa w Poznaniu ukazującą poznańskich biskupów i arcybiskupów: od biskupa Jordana po obecnego Arcypasterza, który jest 97 ordynariuszem dla Poznania.

 3. W czwartek wspomnienie Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę MB Bolesnej.

 4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii możliwość modlitwy wstawienniczej.

 5. We wtorek – 11 września kolejny Dzień Nowenny przed 100- leciem Odzyskania Niepodległości. Przywołamy postać i postawę Bł. Ks. Mariana Konopińskiego. Na tę uroczystość zaprosiłem kapłanów, którzy ostatnimi laty byli u nas wikariuszami, bądź diakonami w naszej wspólnocie. Jest to jednocześnie nasz mały odpust (urodziny bł. ks. Konopińskiego). Mszy świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Adam Sczaniecki.

 6. W środę o g. 17.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a o g. 18.00 msza św. w intencji próśb i podziękowań. O g. 19.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 7. W czwartek 13 września – Dzień Fatimski. Od g. 15:00 adoracja w ciszy. O g. 19.00 nowenna do naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. O g. 19.30 różaniec fatimski. A o g. 20.00 – msza święta figury MB Fatimskiej. O asystę proszę Panów, którzy tworzą grupę służących do mszy świętej. Nie będzie mszy świętej o g. 18.00.

 8. Także w czwartek – 13 września o g. 18.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy do dolnego kościoła. Tam będą też zapisy.

 9. W piątek o g. 18.00 msza świętą z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

 10. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie młodzieżowe. Ks. Tomasz zaprasza.

 11. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a także w sobotę od g. 17:00 – 18:00.

 12. W najbliższą sobotę (15 września) udajemy się – ks. Rafał z dziećmi i opiekunami) autokarem na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kluczewie. Zbiórka przy kościele o g. 7.50. Powrót ok. g. 17.00. W programie: zapoznanie z tradycjami oraz sprzętem domowym na wsi, spotkanie ze zwierzętami; spotkanie z kowalem, przejazd wozem konnym, słodka niespodzianka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Należy zabrać: 2 śniadanie i picie. Koszt – 35 zł. Zapisy po mszy świętej dziecięcej w kruchcie lub zakrystii.

 13. Przygotowujących się do Bierzmowania z klas: VII, VIII i III gimnazjum zapraszamy we wtorek – 18 września (ur. św. Stanisława Kostki): o g. 18.00 – Eucharystia, a potem spotkanie.

 14. Osoby dorosłe, które pragną przygotować się do Sakramentu Bierzmowania ks. Tomasz zaprasza na spotkanie w poniedziałek – 24 września po wieczornej mszy świętej (g. 18.40).

 15. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a także w sobotę od g. 17:00 – 18:00.

 16. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL. WT UAM-u i szkoły katolickie.

Zmarły nasze Parafianki: + Maria Chruścielewska z ul. Grunwaldzkiej – lat 87 i + Teresa Andrzejewska z ul. Gąsiorowskich – lat 86. Wieczny odpoczynek…a