Ogłoszenia Parafialne – III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2013

 

 

 

1. Dziś – 14 kwietnia odbędzie się w Poznaniu Marsz dla Życia. Wydarzenie rozpocznie ewangelizacja miasta na placu Wolności o godz. 14:30 prowadzona przez Wspólnotę Neokatechumenatu w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy. O godzinie 15:30 będzie można wysłuchać zespołów „Arka Noego” oraz „Pinokio Brothers”, a także wziąć udział w rodzinnym festynie. Następnie ok. godz. 17:00 odbędzie się najważniejszy punkt dnia, czyli Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami miasta aż na Ostrów Tumski. O godz. 18:00 odbędzie się Msza Św. w intencji życia. Na Plac Wolności można jeszcze przynosić pieluszki w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

2. Także dziś pragniemy się włączyć w akcję promocji i obrony życia w Europie. Swoim podpisem możemy doprowadzić do zablokowania finansowania aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach z budżetu UE. Podpisy można składać po mszy świętej dziś i w ciągu najbliższego tygodnia. Konieczny Pesel.

3. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. W naszej wspólnocie czytamy Listy Apostolskie i Apokalipsę: w poniedziałek pół godziny przed wieczorną mszą świętą, a od wtorku do soboty – pół godziny po wieczornej Eucharystii. Chętnych do czytania prosimy o odebranie tekstu w zakrystii. Pozostałych bardzo zachęcamy do przyjścia i modlitewnego zasłuchania.

4. Zapraszamy trzecie klasy gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem: poniedziałek g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie na sali.

5. W poniedziałek po mszy św. wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

6. W środę o g.17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. A po wieczornej mszy świętej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza: w środę po wieczornej mszy świętej w przedsionku będzie można złożyć ofiarę na potrzeby Radia Maryja, a potem na spotkanie na sali św. Franciszka, gdzie będzie odtworzona rozmowa Agnieszki Gracz z abp Mullerem o zalewie nowego pogaństwa i antychrześcijańskich postaw.

8. W czwartek od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o g.17.30 nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana. Po wieczornej Eucharystii nasza Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie do biblioteki. Temat: „Wkład chrześcijan w budowanie cywilizacji prawdy i miłości w świecie”.

9. W następną niedzielę będziemy gościć ss. Katarzynki, prowadzące w par. Święta Lipka – Dom Samotnej Matki. Opowiedzą nam o swej posłudze i będą zbierać ofiary na potrzeby swego dzieła.

10. Jest jeszcze – bardzo ciekawy – wielkanocny numer „Michaela”. Zachęcamy do nabycia.

11. W „Przewodniku Katolickim” polecamy: tekst o trzech ostatnich papieżach, o inteligencji i mądrości, a także zachęta – nadchodzi „Czas na Biblię”.

12. Kończy się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka na Caritas Archidiecezjalną wyniosła 1.470 zł, a na Fundusz Obrony Życia 280 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom. Z tyłu kościoła można zabrać biuletyn informujący o działalności „Caritasu” na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

13. Dziś zbiórka do puszek na inwestycje parafialne. Bardzo podoba się nam nowa chrzcielnica. Całość zbiórki będzie przeznaczona na spłacenie długu związanego z jej wykonaniem. Bardzo prosimy o hojność.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Tadeusz Szudra lat 85 z ul. Niecałej, + Bronisława Krzysztof lat 84 z ul. Grunwaldzkiej , + Joanna Kołecka lat 75 z ul. Polnej. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez