Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2013

 

1. Naszej Akcji Katolickiej bardzo dziękuję za zorganizowanie czytania Pisma Świętego w Tygodniu Biblijnym. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się czytać. Bogu niech będzie chwała, a ludziom dziękczynienie!

2. Otrzymaliśmy też podziękowania za udział w „Marszu dla Życia”. Bardzo miło, że tam się spotkaliśmy i daliśmy swą obecnością wyraz, że jesteśmy za życiem.

3. We wtorek – 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski, a w czwartek – 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

4. Dziś gościmy ss. Katarzynki, prowadzące w par. Święta Lipka – Ośródek Terapii dla dziewcząt uzależnionych. Opowiedzą nam o swej posłudze i będą zbierać po mszy świętej ofiary na potrzeby swego dzieła.

5. Zapraszamy drugie klasy gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem: poniedziałek g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie na sali.

6. W poniedziałek po mszy św. wieczornej możliwość modlitwy wstawienniczej.

7. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie z filmem religijnym: w auli Jana Pawła II wyświetlimy „Apokalipsę św. Jana Apostoła” w reżyserii Rafaele Martesa (90 min). Serdecznie zapraszamy.

8. W środę o g.17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań. A po wieczornej mszy świętej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie.

9. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Od g.15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o g.17.30 nowenna do błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

10. W piątek po wieczornej Eucharystii katecheza i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

11. W „Przewodniku Katolickim”: tym razem także o naszej parafii – sprawozdanie z uroczystości 9 kwietnia, poświęconej bł. Natalii Tułasiewicz.

12. Dziś w niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza pragniemy ponowić zachętę wstąpienia do Towarzystwa Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Po apelu ks. Rektora w czasie rekolekcji zgłosiły się cztery osoby. Deklaracje można odebrać w zakrystii. Zachęcamy!

13. Zbiórka na zapłacenie długu związanego z przygotowaniem chrzcielnicy wyniosła – tydzień temu – 1.880 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom.

14. Ks. Proboszcz udaje się z pielgrzymką autokarową do Medugorje. Potrwa ona od najbliższej środy do 5 maja. Bardzo prosi o modlitwę w intencji wszystkich pielgrzymów.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Leszek Czubiński lat 63 z ul. Bukowskiej, + Marek Kaczmarek lat 61 z ul. Matejki , + Paweł Wrona lat 53 z ul. Śniadeckich. + Feliks Stawicki lat 96 z ul. Grunwaldzkiej, + Jadwiga Wiewiór lat 87 z ul. Polnej . Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez