Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2013

1. Dziś po wszystkich mszach przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu rozprowadzać będą, poświęcone przez ks. arcybiskupa miniaturki figury Chrystusa, jako cegiełki na odbudowę pomnika. Ofiara za figurkę to 10 zł.

2. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Na mszach odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

3. W środę – nowenna do Matki Bożej o g. 17.30, a potem msza święta w intencji złożonych próśb i podziękowań.

4. W czwartek adoracja w ciszy od godz. 15.00 a następnie nowenna do naszych błogosławionych o godz. 17.30.

5. Przypominamy, że w czwartek – 29 sierpnia udamy się z parafialną pielgrzymką do kościołów naszej archidiecezji, którym patronuje św. Michał Archanioł. Proponujemy trasę: Błociszewo, Chwałkowo Kościelne, Dolsk, Czacz i Domachowo. W Chwałkowie będzie nas przyjmował niedawny kapelan – Ks. Marian Kasperek. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Cena 30 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

6. W piątek modlitwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

7. W sobotę 31 sierpnia nasza parafia będzie gospodarzem Święta Plonów miasta Poznania. Rozpoczęcie uroczystości mszą św. o godz. 13.00, która odprawi ks. biskup Grzegorz Balcerek. Po mszy nastąpi przemarsz do Parku Wilsona na dalszą świętowanie. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie.

8. W przyszła niedzielę na mszy o godz. 10.30 poświęcimy tornistry dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

9. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca.

10. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku mszy świętych niedzielnych, a więc będzie już odprawiana msza o godz. 15.00.

11. Polecamy „Przewodnik Katolicki”.

12. Zmarł śp. ks. Prałat Władysław Kołodziej, który w latach 50-tych był wikariuszem w naszej parafii a także śp. Paweł Krugiełka z ul. Śniadeckich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ogłoszone przez