Ogłoszenia – X Niedziela Zwykła 9 czerwca 2013

1. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz.18.00.

2. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

3. W poniedziałek po mszy św. i nabożeństwie wieczornym możliwość modlitwy wstawienniczej.

4. Również w poniedziałek spotkanie klas II gimnazjum przed Bierzmowaniem: g. 18.00 – msza święta, potem spotkanie na sali.

5. W środę o g. 17.30 – nowenna, a o 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej. Po nabożeństwie w środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

6. W czwartek od g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

7. W czwartek 13 czerwca, wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 19.30 – nowenna za wstawiennictwem naszych Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana, o g. 20.00 msza święta z kazaniem i procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

8. W czwartek jesteśmy zaproszeni do parafii Jana Kantego na Archidiecezjalny Dzień Stacyjny poświęcony ks. Aleksandrowi Woźnemu: g. 18.00 – różaniec, g. 18.30 – msza święta z procesją figury MB Fatimskiej.

9. W piątek o g.17.00 spotkanie klas III gimnazjum, które w tym miesiącu przyjmą sakrament bierzmowania.

10. W piątek po wieczornej Eucharystii katecheza i adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

11. W następna niedzielę – 16 czerwca – X Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Tulcach. Główny punkt: g. 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem naszego Arcypasterza. Proponujemy wspólne udanie się do Tulec samochodami – zgłoszenia w zakrystii.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej dzięki wsparciu Rady Osiedla św. Łazarza organizuje dla młodzieży (gimnazjum i szkoła średnia) wycieczkę na Podlasie w dniach 22-26 lipca. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeń i w zakrystii. Zapisy wraz z odbiorem kart zgłoszeniowych do końca czerwca w biurze parafialnym.

13. Razem z parafią św. Stanisława Kostki na Winiarach organizujemy 24 sierpnia (niedziela) pielgrzymkę do sanktuarium w Świnicach Warckich – tego dnia jest tam obchodzona 103 rocznica urodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Zapisy w zakrystii lub u szefowej Żywego Różańca p. Marii Lipkowskiej.

14. „Poznańskie Słowiki” zapraszają chłopców do śpiewu w chórze. Kandydatów – chłopców w wieku ok. 7-10 lat można zgłaszać telefonicznie (61, 8522266; 602,711512) mailowo (biuro@slowiki.poznan.pl) lub osobiście (św. Marcin 81).

15. W czerwcowym „Michaelu”: Nowe źródło wiary, Wojownik w imię Pana, Nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, gdzie niebo dotyka ziemi, druga część modlitwy wstawienniczej i inne ciekawe artykuły i zdjęcia. zachęcamy do nabycia.

16. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na inwestycje parafialne. Zawierzam nasze sprawy hojności Parafian.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Andrzej Bociąg – lat 72 z ul. Kraszewskiego i + Bożena Węglewska – lat 85 z ul. Chełmońskiego. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez