Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2013

1. Pragniemy przekazać Parafianom decyzję Księdza Arcybiskupa o nominacji naszego kapelana ks. Mariana Kasperka na Proboszcza w parafii św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym – dekanat borecki. Znamienne, że tuż po peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano w naszej wspólnocie nasz ks. Kapelan otrzymuje posługę proboszcza w parafii, której patronuje Książę Niebiański. Zapewne można to odczytywać w kategorii znaku. Już dziś życzymy mu potężnego wstawiennictwa św. Michała Archanioła.

2. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz.18.00.

3. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na inwestycje parafialne. Zawierzam nasze sprawy hojności Parafian.

4. W poniedziałek – wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego, a w piątek św. Alojzego Goznzagi

5. W poniedziałek po mszy św. i nabożeństwie wieczornym możliwość modlitwy wstawienniczej.

6. Zbliża się Sakrament Bierzmowania dla naszej młodzieży. We wtorek po mszy świętej wieczornej (g. 18.45) próba dla klas III gimnazjum.; w środę po wieczornej Eucharystii (g. 18.45) spotkanie dla Rodziców młodzieży bierzmowanej; w piątek po wieczornej mszy świętej (g.18.45) próba klas III gimnazjum wespół ze świadkami. W sobotę o g. 15.00 spowiedź święta młodzieży przed Bierzmowaniem, a od g. 17.00 – 18.00 spowiedź dla ich świadków, rodziców i wszystkich wszystkich Bliskich.

7. We wtorek serdecznie zapraszamy do auli Jana Pawła na projekcję filmu o św. Antonim. Początek o g. 19.00. Film fabularny „Historia św. Antoniego” w reżyserii Umberto Marino trwa 100 minut. Podobno bardzo ciekawy…

8. W środę o g. 17.30 – nowenna, a o 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej. Po nabożeństwie w środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

9. W środę po wieczornej Eucharystii w przedsionku kościoła będzie można złożyć ofiary na Radio Maryja. Następnie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie z siostrą Marią Kwiek na temat: „Św. Urszula Ledochowska – patronka naszej Archidiecezji”. Jednocześnie zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasna Górę w dn. 13-14 lipca. (zapisy: w biurze par. Najśw. Zbawiciela przy ul. Fredry – poniedziałki i piątki w g. 15.00-17.00 oraz wtorki od g. 11.00-13.00, a także pod telefonem: 61, 8530578).

10. W czwartek od g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O g. 17.30 – nowenna do Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

11. Akcja Katolicka serdecznie zaprasza członków i sympatyków na spotkanie, w czwartek o g. 19.00, do salki biblioteki. Temat rozważań: „Apostolat praw człowieka”.

12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej dzięki wsparciu Rady Osiedla św. Łazarza organizuje dla młodzieży (gimnazjum i szkoła średnia) wycieczkę na Podlasie w dniach 22-26 lipca(cena 280 zł). Program: zwiedzanie Białowieskiego Parku narodowego, Rezerwat Żubrów, Hajnówki, Krainy Otwartych Okiennic, Świętej Góry w Grabarce, przejazd drezynami i kolejką – Białowieski Expres. Zapisy wraz z odbiorem kart zgłoszeniowych do końca czerwca w biurze parafialnym.

13. W czerwcowym „Michaelu”: Nowe źródło wiary, Wojownik w imię Pana, Nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, gdzie niebo dotyka ziemi, druga część modlitwy wstawienniczej i inne ciekawe artykuły i zdjęcia. Zachęcamy do nabycia.

14. W przyszłą niedzielę zaległa zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Urszula Władyka z ul. Białej lat – lat 88, + Antoni Jezierski z ul. Skrytej – lat 81, + Zygmunt Szrajber z ul Wojskowej – lat 61. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszone przez