Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2013

 

 

1. Nasz Kapelan – ks. Marian Kasperek otrzymał nominację na proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym w dekanacie boreckim. Już 1 lipca ma objąć swoją parafię. Uroczyste pożegnanie będzie w najbliższą sobotę – w uroczystość Apostołów: Piotra i Pawła na mszy świętej o g. 18.00. Składka na dobry początek w nowej parafii. Po jej zakończeniu zapraszamy Parafian na okolicznościową kawę do auli Jana Pawła II. Nowym kapelanem szpitala został i będzie nam pomagał w duszpasterstwie ks. Jerzy Pioch – ostatnie lata był rezydentem w Zaniemyślu, a wcześniej proboszczem w Tomicach. W tym roku obchodził 42 rocznicę święceń kapłańskich.

2. Już dziś informujemy, że w czasie wakacji – w miesiącu lipcu i sierpniu – msze święte w niedzielę będą o g. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie mszy świętej o g. 15.00 i 21.00. Długo dyskutowaliśmy ten punkt na Radzie Duszpasterskiej. Motywem zmiany jest fakt, że ks. Biskup zmniejszył ilość kapłanów w pełni zaangażowanych w pracę duszpa-sterską w naszej parafii. Ponadto zauważamy, że w okresie wakacyjnym jest nas mniej na mszy świętej w naszym kościele. Bardzo prosimy o zrozumienie zwłaszcza tych Parafian, którzy są przyzwyczajeni do Eucharystii o g. 15.00 i tych, którzy wracając z działek przy-bywali na mszę świętą o g. 21.00.

3. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w poniedziałek, środę i czwartek od g.17.00 – 18.00, we wtorek i piątek od g. 9.00 – 10.00.

4. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną mszą świętą o godz.18.00.

5. W poniedziałek Sakrament Bierzmowania dla naszej młodzieży. O g. 17.00 przybędzie do nas ks. Biskup Zdzisław Fortuniak. Bardzo cieszymy się Jego obecnością, gdyż w tym roku obchodzi 50 – lecie święceń kapłańskich i pewien okres (ponad rok) przeżył jako rezydent w naszej wspólnocie. Życzymy mu szczególnej opieki św. Michała Archanioła na jak najdłuższe posługiwanie, w dobrym zdrowiu, w naszej Archidiecezji.

6. Wieczorna msza święta w poniedziałek o g. 18.00 w dolnym kościele, a po niej modlitwa wstawiennicza (tego dnia przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela).

7. We wtorek wieczorem oprócz mszy świętej o g. 18.00 będzie Eucharystia o uzdrowienie ciała i duszy, którą poprowadzi i Słowo Boże wygłosi o. Józef Witko – franciszkanin znany w Polsce z charyzmatu modlitwy o uzdrowienie. Ta msza święta rozpocznie się o g. 19.00. Będzie też wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i indywidualna modlitwa z nałożeniem rąk. Zapraszamy.

8. W środę o g. 17.30 – nowenna, a o 18.00 msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej. Po nabożeństwie w środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

9. W czwartek od g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O g. 17.30 – nowenna do Błogosławionych: Natalii i ks. Mariana.

10. W piątek msze święte na zakończenie roku szkolnego: o g. 9.00 – dla „Marcinka”, o g. 10.00 – dla Zespołu Szkół Handlowych, g. 10.30 – dla Liceum nr II.

11. W piątek o g. 18.00 – msza święta o uwolnienie i uzdrowienie. Potem adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

12. Jesteśmy zaproszeni na odpust do Katedry – w uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W piątek o g. 19.00 – uroczyste nieszpory, w sobotę – 29 czerwca o g. 10.00 msza święta odpustowa. Udamy się na nią z naszym parafialnym sztandarem.

13. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego działającego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci będą się z nami modlić, opowiedzą o swoim zaangażowaniu w dzieło misyjne Kościoła, a po Mszach świętych rozprowadzać będą cegiełki na wsparcie letniego doświadczenia misyjnego w sierocińcu na Górze Oliwnej w Jerozolimie.

14. W niedzielę na mszy świętej o g. 9.00 wręczymy Parafianom nominacje Księdza Arcybiskupa na członków Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.

15. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej dzięki wsparciu Rady Osiedla św. Łazarza organizuje dla młodzieży (gimnazjum i szkoła średnia) wycieczkę na Podlasie w dniach 22-26 lipca(cena 280 zł). Program: zwiedzanie Białowieskiego Parku narodowego, Rezerwat Żubrów, Hajnówki, Krainy Otwartych Okiennic, Świętej Góry w Grabarce, przejazd drezynami i kolejką – Białowieski Expres. Zapisy wraz z odbiorem kart zgłoszeniowych do końca czerwca w biurze parafialnym.

16. W czerwcowym „Michaelu”: Nowe źródło wiary, Wojownik w imię Pana, Nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych, gdzie niebo dotyka ziemi, druga część modlitwy wstawienniczej i inne ciekawe artykuły i zdjęcia. Zachęcamy do nabycia.

17. Dziś zaległa zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Tydzień temu na inwestycje parafialne uzbieraliśmy 1.720 zł. „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom. Bardzo dziękujemy także tym, którzy przelali ofiary na konto parafialne.

 

Zmarli nasi Parafianie: + Robert Kędziora z ul. Kanałowej, lat 48; + Krystyna Dworak z ul. Głogowskiej, lat 75; + Placyda Przybysz z ul. Niecałej, lat 91. Wieczny odpoczynek…

 

 

Ogłoszone przez